Pomýšlíte na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní pojištění

V zápalu cestovní horečky cestovatelé často zapomínají na tak podstatnou věc, jakou je cestovní pojištění. A když je v cizině přepadnou zdravotní komplikace, vyjde je ošetření na i desítky a stovky tisíc. Na co všechno se dá pojistit a kde se na cestování pojistit nejvýhodněji?

V létě angíny, v zimě úrazy

V létě, kdy většina lidí využívá krásného počasí a vyráží na dovolené, začíná pojišťovnám náročné období. Z jejich statistik vyplývá, že mezi časté nemoci a zdravotní potíže ošetřované v zahraničí patří v případě dovolené u moře angíny, nachlazení z klimatizovaných prostor, šlápnutí na mořského ježka, žahnutí medúzou a střevní onemocnění.

Pokud klienti vyráží do hor, přidávají se k tomu také vymknuté kotníky a polámané končetiny. Tento standard si hory udržují i v zimě, kdy se k nim přidávají úrazy na sjezdovkách po srážce s jiným lyžařem. Samostatnou kapitolu představují onemocnění jako infarkt či mozková mrtvice, které si prostě nenaplánujete, a přepadnout vás mohou kdekoliv. Proti všem těmto rizikům, které by vás z vlastní kapsy vyšly velice draho, vás dobré zdravotní pojištění ochrání.

Cestovní pojištění se vztahuje i na zavazadla a letenky

Zavazadla putující jiným směrem než vy, jsou nejčastějším důvodem reklamace klientů aerolinek. Občas se dokonce stane, že zavazadla zmizí neznámo kam a už se jich nedopátráte nebo vám je někdo vykrade. Pro všechny tyto případy se můžete v rámci cestovního pojištění pojistit. Cestovní pojištění si můžete nastavit i tak, aby pokrylo vaše náklady, pokud se budete muset urychleně vrátit jiným letem, než na který máte letenku, případně pokud plánovaný let zmeškáte. Zpozdil se váš let? Pojištění vám uhradí i náklady za jídlo a ubytování do doby odletu.

Co možná o cestovním pojištění nevíte

Cestovní pojištění si nastavíte sami tak, jak vám bude vyhovovat. V případě, že patříte mezi ty, kteří mají rádi svůj majetek v bezpečí, můžete si k němu navolit i pojištění domácnosti.  Toto připojištění vás ochrání například v případě vytopeného či vykradeného bytu a pokryje vám všechny výlohy, které vám nemilou situací vzniknou. Porovnejte si jednotlivé typy pojištění ve srovnávači pojištění, jaký najdete třeba na stránce Úspory.cz, a vyberte si to nejvýhodnější. Při sjednání pojištění online navíc často získáte další slevu.