Povinné ručení pro rok 2014

Vybíráte kde nechat pojistit svůj nový automobil nebo motocykl zakoupen po 1.1.2014 proti odpovědnosti z provozu vozidla? Pojištění, tzv. zelená karta, je ze zákona povinné a tak se mu nelze vyhnout, aniž by jste za to nebyli nijak pokutováni. Základním účelem toho je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob (poškozených), kterým byla způsobena škoda zapříčiněná provozem vašeho vozidla. V dnešní době nabízí povinné ručení pro osobní automobily, nákladní automobily nebo motocykly nepřeberné množství pojišťoven a společností a tak není jednoduché vybrat to nejvýhodnější řešení bez rad nějakého profesionála.

Pojištění vozidel bez SPZ neboli registrační značky sjednat nelze. Bez RZ je na pozemních komunikacích zakázáno zákonem jezdit. Pokuta za provozování motorového vozidla bez zelené karty je stanovena na 1 500 až 40 000 Kč v závislosti na přestupku viz tabulka.

Pokuty za provozování vozidla bez povinného ručení

Na místě

Ve správním řízení

Nepředložení dokladu o pojištění policistům při kontrole

1 500 Kč

1 500 až 3 000 Kč

Neodevzdání registrační značky do depozita

2 500 až 20 000 Kč

Provozování vozidla bez pojištění

5 000 až 40 000 Kč

5 000 až 40 000 Kč

Pokud hledáte nejlevnější nabídky lze využít kalkulaček, které nabízejí porovnání nabídek vzhledem na vlastnosti vozidla a nahrazují dříve používané ceníky. Nevýhodou je, že srovnání bez osobních údajů se hledají velice obtížně. Nejvýhodnější je sjednat ho osobně nebo přes známé.

Cena se především odvíjí od stáří řidičského průkazu majitele a bonusů, které získal bezeškodným průběhem za předešlé roky provozu.

Povinné ručení lze sjednat například u Podnikatelsé, České pojišťovny, Kooperativy nebo velice výhodně přes Weebly kalkulačku.

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>