Pojištění pro piloty: Stůjte pevnýma nohama na zemi i ve vzduchu

Pojištění pro piloty: Stůjte pevnýma nohama na zemi i ve vzduchu

Sportovní létání je úžasný koníček, kterému propadá stále více lidí. Pokud si s myšlenkou na pilotní průkaz pohráváte také, měli byste myslet i na případná rizika. Nemusí se přitom jednat hned o leteckou katastrofu, v rámci které dojde k totálnímu zničení stroje – úsměv ze rtů vám může vzít i neopatrné zacházení s letadlem, v jehož důsledku se porouchá elektronika. Anebo kolize při tvrdším přistávání – škoda způsobená na letadle se může vyšplhat na desítky tisíc a budete-li mít smůlu, bude ještě vyšší. Proti podobným událostem se naštěstí můžete pojistit!

Pojištění pro piloty patří do skupiny speciálních pojištění. Produkt nenajdete v nabídce každé pojišťovny, nicméně některé renomované subjekty ho nabízí. K těm nejznámějším patří online pojištění pilotů od pojišťovny ERGO. Slouží ke krytí škod, které pojištěnec způsobí na zapůjčeném letadle a je určeno pro piloty i instruktory. Obrovskou výhodou je skutečnost, že se pojištění vztahuje i na škody způsobené žákem, který se pod dohledem pojištěného instruktora účastní výcviku.

Pojištění pro piloty: Stůjte pevnýma nohama na zemi i ve vzduchu

Zájemci o pojištění pro piloty si mohou zvolit výši pojistného plnění, a to od 50 000 Kč do 600 000 Kč. Jedinou podmínkou je spoluúčast ve výši 10 %. Bezproblémovým klientům pojišťovna poskytuje slevy – po prokázání nalétaných hodin lze za pojištění pro piloty ušetřit až 20 %. Délka trvání smlouvy je volitelná a klienti si mohou vybrat, jestli pojištění uzavřou na dobu určitou nebo neurčitou s možností automatického prodlužování.

Pojištění pilotů se vztahuje na letadlo, které není ve vlastnictví pojištěné osoby. Zároveň musí být registrováno v některém z členských států Mezinárodní organizace pro civilní letectví.

Pojištění pro piloty: Stůjte pevnýma nohama na zemi i ve vzduchu

Pojišťovna ERGO působí na trhu již od roku 1994 (původně VICTORIA pojišťovna). Umožňuje pohodlné sjednání pojištění přes internet a nabízí široké spektrum pojistných produktů (např. cestovní, úrazové, majetkové pojištění a další).