Nevíte, jak nakupovat šperky? Poradíme vám.

Každá správná žena ví, co v životě chce a také si za tím jde. Ať už se to týká práce, dovolené, bytu nebo mužů, nikdy nečeká, co na ni zbude. Totéž by mělo platit i při výběru šperků – nepotřebuje milence nebo příbuzného, aby ji daroval vysněný klenot k významnému datu. Speciální kousek si klidně koupí sama. Jak ale vybírat, aby se daný šperk dokonale hodil do vašeho šatníku, k životnímu stylu i rozpočtu? Nechte se vést následujícími tipy.

Objevte svůj styl

Při výběru šperku se nejdříve zamyslete nad tím, jaký je váš styl a až poté myslete na klenot jako takový. Mohou vám pomoci následující otázky:

  • Jak se oblékám do práce? Je to konzervativní klasika nebo spíše ženská rafinovanost?
  • Chodím po práci často do společnosti, na večírky nebo do divadla? Nebo si pod pojmem „skvěle strávené odpoledne“ představím spíše piknik v parku nebo sportovní turnaj?
  • Tíhnu všeobecně ke zdobnějšímu či spíše jednoduššímu sportovnímu stylu?

Právě díky těmto otázkám zjistíte více o svém stylu, a poté pro vás bude jednodušší vybrat kousky, které do něj skvěle zapadnou. Budete tak mít jistotu, že se svými novými zlatými náušnicemi budete ráda uchvacovat okolí i za několik let a nezůstanou založené kdesi na dně šuplíku.

Začněte základy

Tak jako každý správný dámský šatník obsahuje několikery džíny a „malé černé šaty,“ i každá šperkovnice by měla mít svá „must have.“ Pojďme si vyjmenovat několik příkladů. Prvním skvělým přírůstkem může být jednoduchý zlatý náhrdelník s diamantem či jiným kamenem, i barevným, avšak myslete na to, že právě průzračný lesk diamantu se hodí k jakémukoli oblečení. Vynikajícím tipem je také jednoduchý náramek nebo kvalitní hodinky.

Chcete svou sbírku ozvláštnit o pěkný kousek, který využijete i na společenské události? Co takhle šperk z bílého zlata, například prsten s výrazným drahokamem?

Stanovte si rozpočet

Jestliže šperky milujete a ráda máte z čeho vybírat, zvažte to, že si každý měsíc budete odkládat určitou částku, kterou posléze na vybrané klenoty bez výčitek použijete. Také nečekaná finanční odměna v práci je skvělá příležitost ke koupi šperku, který vám bude váš úspěch neustále připomínat.