Jak probíhá dražba nemovitosti?

V posledních několika letech ceny nemovitostí neustále rostou. Pokud tedy plánujete investovat do rodinného domu, rekreačního objektu, ale třeba i bytu, poohlédněte se po nemovitostech v dražbách. Často se totiž prodávají za přijatelnější částku. V následujících řádcích vám prozradíme, jak celý proces vůbec probíhá.

Velkou výhodou je, že v současné době probíhá dražba nemovitostí v exekuci elektronicky. Samozřejmě, každá mince má dvě strany. Pro vlastníka nemovitosti je dražba těžkou životní situací, ovšem pro kupujícího to znamená, že nabyde nemovitost třeba za dvě třetiny aktuální tržní hodnotyDražby nemovitostí v exekuci se vyplatí sledovat, protože můžete získat nemovitost, která má podstatně vyšší tržní cenu, než za jakou ji koupíte.

Draží se osobně i elektronicky

Pravděpodobně znáte, jak probíhá dražba nemovitosti v dražební místnosti. Zájemci se sejdou v určitý den a ve stanovenou hodinu na sjednaném místě. Všechny potřebné informace jsou vždy uvedeny v takzvané dražební vyhlášce, přičemž o všem rozhoduje soudní exekutor. Dražební vyhláška je zveřejněna na úřední desce. V případě, že máte zájem o danou nemovitost, zaplatíte takzvanou dražební jistotu, která se vám však v plné výši vrací, pokud dražbu nevyhrajete.

V současné době jsou oblíbené dražby domů v exekuci přes elektronické aukce, protože nejste omezeni tím, kde se zrovna nacházíte. Stačí mít pouze zařízení s připojením k internetu.

Dražby a exekuce nemovitostí

Dostat se do finančních problémů může skutečně každý. Dražby a exekuce nemovitostí jsou na denním pořádku. Většinou jsou v dražbách nemovitosti lidí, kteří nedokázali už splácet hypoteční úvěr.

Podívejte se na aktuální výpis všech nabízených nemovitostí, které se chystají do dražby. Určitě si vyberete i vy objekt, který vám bude vyhovovat lokalitou, vyvolávací cenou a dalšími parametry.