Datové účetnictví zefektivní řadu firemních procesů

V posledních několika letech se do povědomí dostává datové účetnictví, které je nejen moderní a variabilní, ale také přizpůsobivé. I když si to možná ani neuvědomujete, pracujete s obrovským množstvím dat, kterým nevěnujete takovou pozornost, jakou si ve skutečnosti zaslouží. V následujících řádcích vám prozradíme něco právě o datovém účetnictví.

Práce s daty není nic náročného, pokud k tomu máte sofistikovaný systém. Dype tedy data nejen přijímá, ale také je zpracovává, analyzuje a vyhodnocuje. Účetní systém zlepšuje efektivitu, přičemž datové účetnictví rozděluje na několik základních kategorií – finanční, nákladové, datové, daňové a manažerské.

Co všechno Dype umožňuje?

První kategorií jsou finanční data zaměřující se na to, jestli jsou splněny všechny legislativní požadavky. Datové účetnictví je zase podstatné pro externí stakeholdery, a proto je žádoucí vymezit data nákladová, abyste si udělali představu o výnosnosti a nákladovosti vaší společnosti. Datové účetnictví vede k propracovanější automatizaci a ukazuje, jaké procesy je nezbytné nově integrovat.

Daňové procesy se zaměřují na správnost a manažerské datové účetnictví shromažďuje veškeré manažerské informace, na jejichž základě probíhá rozhodování.

Výhody datového účetnictví

Ať už je ve vašem hledáčku „Praha mzdové účetnictví“, nebo zkrátka sháníte způsob, jak rozvinout potenciál vaší společnosti, Dype vás nadchne po všech stránkách.

Současná doba vás vede nejen k využití umělé inteligence a cloudových systémů, ale také k automatizaci jako takové. Propojením všech oblastí předejdete chybovosti. Všechno běží online, Dype navíc využívá nejmodernější systémy. Samozřejmostí jsou různé analýzy. Dype se stane vaším byznysovým partnerem. Podívejte se na stránku uvedené firmy a přesvědčte se, že má datové účetnictví smysl.