Výhody elektronického přístupu do kanceláře oproti klíčům

Každá společnost chce chránit svůj majetek, důvěrné informace, se kterými pracuje, ale také své zaměstnance.

Z tohoto důvodu většina firem upouští od klasických klíčů, které s sebou přináší hned několik nebezpečí a raději volí možnost elektronického přístupu do kanceláří.

Proč nepoužívat klíče pro vstup do budovy

Duplikovat klíč je velmi jednoduché, to znamená, že se do vašich kanceláří může dostat prakticky kdokoliv. Navíc velmi běžným problémem u klíčů je jejich ztráta nebo odcizení. V tomto případě je nutná výměna zámku a obstarání nového klíče pro všechny osoby, které se potřebují do budovy dostat. A umíte si představit kolik klíčů to může být ve středně větší firmě, nehledě na to, že tato situace může nastat i několikrát do roka.

Zvýšení bezpečnosti

Elektronický přístup do budovy je zajištěn pomocí bezkontaktních karet, ke kterým můžete přiřadit informace o jejich majiteli. Díky tomu získáte přehled, kdo a kdy do budovy vstoupil.

Tyto karty je nemožné duplikovat. Máte tedy jistotu, koho do budovy vpouštíte a zamezíte tak vstupu neoprávněným osobám.

Bezpečnost je možné ještě navýšit přidáním kamerového a zabezpečovacího systému.

Měření docházky

Pokud zavádíte ve vaší firmě elektronický přístup do budovy, zvažte možnost propojení také s docházkovým systémem.

Zaměstnanci tak pohodlně jednou kartou otevírají dveře a zároveň zaznamenávají svou docházku. Tato data jsou pak jednoduše dostupná a připravená například pro zpracování mezd.

Komplexní řešení

Kromě napojení na docházkový systém je možné systém elektronického přístupu napojit také na další moduly jako je evidence vozidel, vrátnice, kontrola osob a podobně.

Komplexní řešení zahrnuje také propojení všech modulů s bezpečnostními systémy, například kamerovým systém (CCTV).

Komfort obsluhy

V neposlední ředě je velkou výhodou jednoduché ovládání. Věděli jste, že tyto systémy můžete pohodlně obsluhovat on-line, pomocí aplikace v počítači nebo v mobilním telefonu? Jednoduše přidáváte nové uživatele, blokujete nebo aktivujete čipy, aniž byste museli kontaktovat dodavatele.

Navíc je možné tímto systémem ovládat vytápění nebo klimatizaci.