Pronájem adresy trvalého pobytu: Jaký má tato služba smysl a komu se může hodit?

Nevyhovuje vám z nějakého důvodu současné místo trvalého pobytu a hledáte možnosti, jak jej jednoduše změnit? Pak lze využít služby pronájmu adresy trvalého pobytu, což je zcela legální možnost, která vás vyjde jen na pár set korun měsíčně.

Služba pro živnostníky i běžné občany

Zdaleka nejžádanějším místem je Praha – pronájem adresy trvalého pobytu zde žádají fyzické osoby nejen z osobních důvodů, ale také například tehdy, když provozují živnost a nechtějí, aby měly jako sídlo OSVČ uvedenou svoji skutečnou adresu. Leckdy je to praktické, protože pak jednoduše nemohou přijít o majetek, pakliže by se v souvislosti se svojí podnikatelskou činností dostaly do finančních potíží.

Příklady momentů, kdy je pronajmutí adresy účinným nástrojem

Pronájem adresy trvalého pobytu je efektivním řešením v mnoha dalších situacích. Namátkou třeba tehdy, když chcete své dítě poslat do školy v určité lokalitě, která ale není v dosahu vašeho skutečného sídla. Tím, že si pronajmete místo v dané lokalitě, získáváte možnost přihlásit své děti do školky či školy, protože zkrátka budou ve zmíněné oblasti řádně nahlášené. Taktéž se pronájem adresy trvalého pobytu vyplatí z důvodu snadnějšího získání rezidenční parkovací karty. Jistě dobře víte, že většina měst dnes po majitelích motorových vozidel vyžaduje nemalé platby, když zde nejsou vedeni jako stálí obyvatelé. Když si zde alespoň úředně zajistíte trvalé sídlo, pak budete za parkování platit výrazně méně peněz. V neposlední řadě získáte přístup k místním úřadům, lékařské péči atd. Situací, kdy se pronájem trvalého pobytu vyplatí, se dá skutečně najít celá řada.

Jak postupovat?

Samotná změna se dá provést poměrně snadno, stačí postupovat dle zákona o evidenci obyvatel. Na daném úřadu, kde chcete sídlo mít, vyplníte přihlašovací lístek a spolu s platným dokladem totožnosti doložíte oprávnění užívat danou nemovitost. To vám poskytne za pravidelný poplatek specializovaná firma.