Revoluční technologie, která vám ušetří tisíce za vytápění

Vytápění domu přináší spoustu útrap. Nejenže se musíte starat o údržbu celého systému, ale také platit za jeho provoz. Díky EnOcean si spoustu práce ušetříte.

Kdo by nechtěl v dnešním světě ušetřit, že? Služby i produkty jsou rok od roku dražší, každá koruna se tedy hodí. Co kdybychom vám řekli, že můžete výrazně ušetřit na vašem topení? Stačí si pořídit revoluční technologii, která nese název EnOcean.

Co je to EnOcean?

O co jde? Jak jsme zmiňovali na začátku, jde o revoluční technologii. Pomůže vám s monitoringem vašeho vytápění a s úsporami za jeho provoz. Ovládání EnOcean je intuitivní a jednoduché. Celý systém můžete ovládat z vašeho mobilu či počítače. Aplikace je navíc velice dobře navržená, tím pádem ji dokáže ovládat úplně každý.

Výhoda EnOcean ale leží úplně někde jinde. Není to intuitivní aplikace ani její jednoduché ovládání. Největším tahákem jsou velké úspory a malé náklady na provoz systému. Co kdybychom vám řekli, že k provozování tohoto systému nebudete potřebovat skoro žádnou elektřinu ze sítě? Že to není možně? Pak čtěte dál.

Maximální úspora energie

EnOcean dokáže získávat energii doslova ze všech možných zdrojů. Jedním ze stěžejních dodavatelů elektrické energie se stane slunce. Pro základní běh systému postačí jen malá intenzita osvětlení (zhruba 200 luxů), která odpovídá intenzitě záření se zataženou oblohou.

EnOcean ale dokáže získávat energii i z jiných zdrojů. Nejúžasnější je získávání energie z pohybu. Stačí působit malou silou na akční prvek, aby EnOcean zíkal energie pro svůj běh. Při stisknutí tlačítka či jiné interakci tak pomáháte systému vyrábět elektřinu pro její běh. Elektřinu ale může získat i ze samotného vytápění, přesněji z rozdílů teplot. Pro zajištění dostatečné energie postačí už 2 stupňový rozdíl.