Přelivový bazén z plastu je cenově výhodným řešením do venkovních podmínek

Pakliže v brzké době plánujete výstavbu venkovního bazénu a hledáte efektivní a cenově dostupné řešení, pak vás může oslovit nabídka takzvaných přelivových modelů. Ty se v současnosti nejčastěji vyrábí z plastu.

Konstrukce bazénu

Vždy je důležité, aby měl venkovní bazén kvalitní konstrukci, která dokáže odolat i případným nešvarům počasí, zejména mrazu. Moderní plastový bazén tuto podmínku jednoznačně splní. Specializované firmy dnes využívají vysoce odolný plastový materiál, jemuž nevadí ani teploty hluboko pod bodem mrazu. Nedochází u něj k popraskání, navíc si plast třeba oproti betonu drží tvarovou stálost, takže vám bazén na zahradě u domu vydrží dlouhá léta bez nutnosti zásadnějších oprav.

Vzhled a způsob filtrace vody

Určitě je dobré se zaměřit také na design. V tomto směru je vysoce atraktivní zapuštěný přelivový bazén. Dokonale splyne s okolní krajinou, oproti nadzemním modelům nepůsobí nijak rušivým dojmem. Přelivový bazén má pak umně vytvořený systém filtrace vody. Stačí, když voda neustále sahá po okraj, pak se totiž dostává skrze kanálky do filtrační jednotky, odkud je následně již vyčištěná vyvedena zpět do bazénu. Alternativu představují skimmerové bazény, ty mají filtrační otvory přímo ve stěnách. Jde však zpravidla přeci jen o dražší modely, přelivový bazén vás tudíž ve stejných rozměrech nejspíše vyjde levněji, což v dnešní době hraje poměrně zásadní roli.

Na koho se obrátit?

Výrobou venkovních plastových bazénů, ať už se jedná o klasické přelivové či skimmerové, se dlouhá léta zabývá společnost ALBIXON. Ne náhodou lze bazény od tohoto výrobce spatřit v řadě zahrad. ALBIXON k výrobě používá zmíněný plast, který je svými vlastnostmi ideální do našich klimatických podmínek. Nevadí mu ani lehce extrémní teploty, drží si svoji barevnou stálost a tvary.