Aliexpress

Aliexpress, aneb levné nakupování z Asie

Chcete ušetřit stovky korun za předražené zboží na českém trhu? Ještě jste neobjevili čím dál více populární čínské obchody, na kterých stojí produkty jen zlomek ceny, co u nás? Čím je to způsobeno a jak si může prodejce z Číny dovolit poslat objednávku za pár dolarů bez poštovného?

Jak jsme již naznačili, poštovné z obchodů jako je Aliexpress je u většiny produktů zdarma (free shipping). Je to způsobeno tím, že díky obrovskému prodeji získá prodejce slevu od přepravce a i navzdory už tak nízké ceně na produktu přeci jen vydělá.

Jedná se o podvod?

AliexpressO podvod se určitě nejedná. Aliexpress sice nevlastní produkty a nabízí je od různých dodavatelů z Asie. Proto se může mít nakupující ze začátku obavy, především i proto, že se platí předem kartou. Nicméně se není čeho bát. Pokud vám totiž zboží nebude doručeno, Aliexpress vám vaše peníze vrátí.

Platba cla a DPH

Při překročení určité výše objednávky se platí při doručení zboží ze zahraničí clo a DPH.

DPH se vyměřuje u zásilek nad 22 Euro a clo u zásilek nad 150 Euro.

Většina balíků je však podvodně označena. Cena, která je udána na balíku, bývá záměrně falešná. V případě podezření jsou balíky kontrolovány rentgenem. Následně vás může Česká pošta vyzvat k dodání faktury nebo nějakého jiného dokumentu, který ověří hodnotu zboží. Výslednou výši cla a DPH, které vám bude vyměřeno, poté doplatíte při přebírání zásilky.

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>