Je investice do pozemků rozumná?

Leckdo si dnes už zjišťuje možnosti, jak své úspory o něco rozšířit. Ne každý se však nakonec k nějaké investici rozhoupe, jelikož možností je v současnosti tolik, že z toho laikům musí logicky jít hlava kolem.

Proto je nejlepším způsobem, jak zhodnotit své úspory, investice do půdy. Mít vlastní pozemek je totiž v mnoha ohledech výhodnější než například obytný dům.

Jejich cena neustále roste

Zatímco ceny nemovitostí jsou jako na houpačce, hodnota pozemků nejenže v posledních deseti letech neklesá, ale ona naopak každým rokem o pár procent roste. Koupit si tedy vhodnou půdu není žádné velké riziko, právě naopak.

V rámci možností se jedná o jednu z nejjistějších investic, jež lze v našich zeměpisných šířkách realizovat. Během několika málo let se díky setrvalému růstu cen může hodnota pozemku klidně i zdvojnásobit. A je celkem jedno, jestli jde o stavební parcelu nebo ornou půdu.

Odolají finanční krizi

Různé lokální i světové krize jsou v posledním období na denním pořádku, což mimo jiné často znamenaná znehodnocení mnoha druhů akvizicí. Pro pozemky jakéhokoliv druhu to ale neplatí. Ty jsou vůči různým finančním krizím prakticky zcela imunní.

Vzhledem k neustálému růstu světové populace se bude v blízké budoucnosti zvyšovat i zájem o pozemky, které mohou sloužit jako stavební parcely, případně vhodná půda pro pěstování plodin.

Jednoduchá údržba

O dům či jiný movitý majetek se člověk musí vždy tak trochu bát, jelikož nikdy neví, kdy se přivalí velká voda, respektive se z ničeho nic objeví tornádo. Tyto přírodní živly mohou srovnat se zemí dům, ale samotný pozemek zničit nemohou.

Navíc o nemovitosti je nezbytné se náležitě starat, což zabere hodně času i financí. Pozemek je však potřeba jen náležitě zabezpečit a platit z něj daně. Nic víc náš stát po majitelích nechce.