Na co nezapomenout při výběru dětského kočárku pro panenky

Ač se může zdát, že nákup dětského kočárku pro panenky je triviální záležitost, nenechte se zmást. Není to jako nákup stavebnice Lega. Z ní v případě neúspěchu složíte něco jiného a při další vhodné příležitosti koupíte stavebnici jinou. V případě kočárku to bude jinak. Pro mnoho malých holčiček je totiž jeho vlastnictví jednou ze zásadních věcí. A význam kočárku pro ně ještě vzroste, pokud se očekává narození sourozence. A navíc se většinou pořizuje na delší dobu. S tím vším je třeba počítat.

Hluboký, sportovní nebo kombinovaný?

Výběr dětského kočárku pro panenky se ve výsledku příliš neliší od toho, nad čím uvažuje skutečná maminka při pořízení kočárku pro miminko. Je lepší pořídit hluboký, nebo raději kombinovaný? A co sportovní? Podobné myšlenky se vám budou honit i při výběru toho dětského.

Chcete-li malou princeznu překvapit, nezapomeňte tento faktor vzít v úvahu a nenápadně si všímat, která varianta je ta preferovaná. Ať se pak vyhnete šoku z toho, že vámi těžce vybíraný kočárek není přivítán s patřičným nadšením.

Hluboké kočárky jsou věčnou stálicí, oblíbenou už po několik generací

Jejich výhodou je jistě to, že z nich panenka nevypadává, spíše do nich hezky zapadne a pocit hraní si na maminku je dokonalý.

  • Jsou skvělou hračkou pro děti školkového věku a výše. Ty už umí velmi dobře chodit a mají dostatek síly ovládat už robustnější, a tím pádem stabilnější kočárek.

Pokud tento typ chcete pořídit batoleti, které si ještě není úplně jisté ve své chůzi, je lepší volit lehkou plastovou variantu. Je však nutné počítat s tím, že dítě mu brzo odroste. Rovněž stabilita a celková výdrž materiálu není úplně ideální.

Výhodou sportovních kočárků je jejich skladovatelnost a zároveň stabilnost

U velmi malých dětí se často používají jako svým způsobem náhrada za aktivní chodítka. Pozor neplést s klasickými chodítky, kterým je dobré se pro zdraví vývoj dětské páteře vyhnout. Ty větší zase ocení skladovatelnost a lehkou manipulaci.

Kombinované kočárky jsou vhodné pro ty, kteří se nemohou rozhodnout

Zde budete čelit tomu, že další části budete pořád někde hledat. Při neustálém měnění, což může být v rámci dětských her i několikrát za den, lze zase počítat s rychlým opotřebením součástek.

  • Celkově tuto variantu spíše upřednostní spíše starší dívky předškolního a školního věku.
  • U batolat, která ještě nemají široké spektrum her, bude tato vychytávka většinu času ležet nepovšimnuta. A víte, že základ toho, co bude jíst vaše dítě v budoucnosti, se tvoří právě v tomto věku? Proto nezapomínejte ani na správný jídelníček.

Sledujte výšku rukojetí. Jedná se o jeden ze zásadních faktorů

Nejlepší čas, kdy se vyplatí investovat do koupě opravdického dětského kočárku pro panenky, který bude stálou hračkou pro několik dalších let, je věk tři a více. V té době už je možné dobře zjistit, jaké jsou preference na vizáž i styl.

V případě pořízení kočárku, který by měl několik let vydržet, je třeba dbát nejen na kvalitu zpracování a dílů, ale i výšku rukojeti. Pokud se dívka v pěti letech musí nad kočárek shýbat, když s ním chce jet, nepočítejte s tím, že si jej oblíbí.

Skvělou možností jsou kočárky s polohovací rukojetí. Například u značky Jasmine lze polohovat rukojeť od 45 do 76 cm, což poskytuje komfort malým i větším slečnám.

Plánujete jej využít na doma nebo také na ven?

Poslední důležitou otázkou, kterou budete muset vyřešit, je to, zda bude kočárek používaný pouze doma, nebo s ním plánujete podnikat i na procházky po okolí.

  • Stabilita je důležitým faktorem. Je proto lepší volit těžší, odolnější kočárky, které se tak jednoduše nepřevrhnou.
  • Podobně jako u opravdového kočárku, i zde by se mělo dbát na kvalitu provedení koleček. Ta zaručí jízdu, kterou si dítě užije.
  • Materiál by měl být lehce omyvatelný. Nejlepší je, pokud jdou látkové části sundat a vyprat.

Pamatujete si na svůj kočárek z dětství?