Registr dlužníků Solus

Registr dlužníků Solus k nahlédnutí

Společnost Solus je zájmové sdružení právnických osob provozující registr dlužníků fyzických osob nepodnikatelů, podnikatelů a právnických osob. Můžete se do něho jednoduše dostat i Vy například nevčasným zaplacením poplatku za internet. Solus si klade za cíl varovat společnost proti dlužníkům a různým podvodníkům a chránit tak své klienty s dobrou platební morálkou před problémy spojenými právě s dlužníky. Na druhou stranu Solus obsahuje i tzv. pozitivní registr, kde se shromažďují poctiví občané. Díky tomuto kladnému ohodnocení se s vámi nebudou bát obchodovat ani větší společnosti, i když o Vás nic nevědí.

Výpis ze seznamu dlužníků Solus

Nejste si jisti, zda jste stihli zaplatit všechny faktury a nejste v seznamu dlužníků nebo si chcete ověřit zda byl váš záznam vymazán? O výpis z registru Solus lze zažádat na webových stránkách www.solus.cz, kde vyplníte jednoduchý formulář ve formátu .pdf a následně ho zašlete na adresu sdružení. Druhou možností je rychlé ověření přes SMS. Tato služba je pouze pro fyzické osoby a je zpoplatněna 99 Kč. Za zaslání výpisu poštou zaplatíte 218 Kč (dle aktuálního ceníku ke dni 6.1.2014).

Výmaz z registru

Podle posledního rozhodnutí Úřadu na ochranu osobních údajů Vás nesmí Solus evidovat v registru pokud s tím nesouhlasíte. „Osobní údaje mohou být zpracovány buď na základě zákona, nebo se souhlasem toho, koho se týkají,“ uvedl předseda ÚOOÚ Igor Němec.  To se samozřejmě sdružení SOLUS nelíbí a rozhodl se napadnout ho žalobou. Na internetu koluje spoustu návodů, kde si lidé radí, jak docílit vymazání.

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>