Havarijní pojištění

Pojištění auta na dovolenou

Čím dál více Čechů cestuje na dovolenou autem. Zejména z toho důvodu, že dovolená vyjde na mnohem méně, než když zvolíte leteckou přepravu. Pokud i vy máte v plánu cestovat na dovolenou autem a bojíte se možných rizik, tak si nezapomeňte  zřídit havarijní pojištění.

Krátkodobé havarijní pojištění

Havarijní pojištěníPokud nechcete utrácet za celoroční havarijní pojištění a obáváte se pouze rizik spjatých s cestováním do zahraničí, tak můžete využít krátkodobého havarijního pojištění. Nabídky českých pojišťoven jsou různé a závisí především na době jeho trvání. A je potřeba myslet také na to, že tuto službu nabízejí jen některé z nich.

Cena pojištění je ovlivněna několika faktory:

  • Hlavním faktorem, který má největší vliv na cenu pojištění auta na dovolenou je obsah a výkon motoru. Čím výkonnější máte auto, tím více zaplatíte, jako například u povinného ručení.
  • Další věc naopak snižuje cenu pojištění. Tou jsou bonusy získané bezeškodným průběhem předešlých let u dané pojišťovny.
  • Nakonec tu jsou doplňkové služby jako asistenční služba, které lze přikoupit k základnímu pojištění.

Vypůjčení auta

Pokud auto nevlastníte a hodláte si ho půjčit u některé z českých společností, dávejte pozor, aby bylo řádně pojištěné a měli jste k dispozici všechny potřebné dokumenty. Pokud cestujete do zahraničí, nezapomeňte si nechat potvrdit potvrzení o tom, že vám ho majitel půjčuje na cestu do určitých států.

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>