3 rady, jak si vybrat půjčku

Nevíte, na co přesně hledět, pokud si vybíráte úvěrový produkt? Jsou celkem tři směry, na které jen dobré při vývěru půjčky primárně hledět. Pokud nevíte, jaké to jsou, podívejte se na naše 3 rady, které s výběrem správné půjčky souvisí. Budete si jisti, že rozhodně nešlápnete vedle. A to v žádném případě.

1) Půjčka by měla odpovídat vašim potřebám

Prioritně je třeba si uvědomit, na co půjčku potřebujete a kolik peněz vám přijde vhod. To je nezbytný krok číslo jedna. Podle toho totiž vyberete typ konkrétního úvěru. Můžete začít řešit třeba finanční komplikace, na což se hodí Zaplo půjčka, spadající do segmentu krátkodobých úvěrů. Stejně tak se mohou hodit i běžné spotřebitelské půjčky, které jsou zárukou toho, že lze získat několik desítek a stovek tisíců korun. U případných investic do nemovitostí se mohou nabízet také hypotéky, nabízející miliony korun. Pokud jde o ty klasické. Je možné je využít:

  • Na nákup nemovitosti
  • Na stavbu nemovitosti
  • Na rekonstrukci nemovitosti

Dále nezapomínejte také na splatnost úvěru. Ta by měla odpovídat hlavně vašim možnostem. Neměla by být zbytečně dlouhá, a zároveň by jednotlivé splátky neměly zatěžovat váš měsíční rozpočet.

2) Půjčka by měla být výhodná

Druhý parametr spojený s výběrem se týká faktu, že by konkrétní úvěr měl být spojený s celkovou výhodností. Pokud se podíváme konkrétněji, rozhodně je několik faktorů, na které hledíme. Primárně je to úrok, kterým danou sumu navýší sám konkrétní poskytovatel. Ten se může pohybovat třeba v nulové sazbě, což dnes nabídne známá Finská půjčka. Stejně tak se může jednat o úrok v desítkách procent, což nabízejí méně výhodné nebankovní půjčky. Pokud se podíváme na klasiku, je ideální, pokud je výše úroku v jednotkách procent.

S výhodností mohou souviset i další věci. Určitě mezi ně zařadíme třepa případné poplatky, platby spojené s pojištěním, nebo další náklady, které mohou během získání i splácení vznikat. Všechny je dle zákona musí zahrnovat RPSN. Platí tedy, že čím nižší tato procentuelní sazba je, tím pro nás samozřejmě lépe. Tohoto faktu se držte a neuděláte chybu.

3) Podmínky získání

I na ty hleďte. Z jakého důvodu? Jelikož právě ty rozhodují primárně o tom, zda peníze dostanete, nebo nikoliv. Rozhodující by pro vás měly být informace o tom, zda je třeba doložit příjem nebo je nabízena půjčka bez příjmu, zda je zkoumána vaše finanční minulost v registrech, nebo zda je hleděno na vaši aktuální bonitu spojenou s poměrem příjmů a výdajů. Někdy mohou být podmínky získání spojené také s nutností opatřit si ručitele, stejně jako mohou být spojeny s nutností ručit určitým typem nemovitosti. To vše při výběru zohledněte. Naší radou je to, hledat vždy nejjednodušší možnost získání. Ale s ohledem na to, aby byly splněny i dvě předchozí rady. Tedy vyhovující a výhodná půjčka.