Pomáhají v této době banky podnikatelům?

Nyní jsme v situaci, kdy se některá odvětví snaží pouze přežít. Pomáhají těmto odvětvím i poskytovatelé jejich bankovních účtů? Čtěte v článku.

Nebankovní úvěr pro firmy může v této době pomoct vyřešit ty nejpalčivější problémy. Jak ale pomáhají samotné banky, u kterých mají firmy bankovní účty? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Poplatky za vedení účtu

Sice to není přímá pomoc, ale je to naprostý základ každého podnikání. Bez bankovního účtu není možné ani firmu založit. A v době, kdy podnikatelé počítají každou korunu, se i ušetřené peníze za vedení účtu rozhodně hodí. U některých bankovních institucí se přitom poplatky za vedení účtu vyšplhají i do stovek korun za měsíc. Dále tu jsou poplatky za příchozí i odchozí transakce a výběry z bankomatu. Jen málokterá banka nabízí tyto služby zcela zdarma. Na základě jejich popularity se ale dá předpokládat, že je jejich klientela dostatečně velká.

Kontokorent a poplatky

Nebankovní úvěr pro podnikatele může mít daná společnost velice rychle vyřízený a peníze během několika minut na účtu. Pokud si ale vyřídí kontokorent u své banky, úvěr mnohdy ani nepotřebuje. Připravte se ale na to, že výše kontokorentu je často velice nízká a jeho vedení také něco stojí. Některé banky si účtují procenta z výše nevyužitého úvěru měsíčně, jiné zase pevné částky. Na trhu naleznete ale i takové, které kontokorent poskytují zcela zdarma, pouze s úrokovou sazbou za vypůjčenou částku.

Další pomoc

Obecně se ale dá říct, že jsou banky v této době stále ochotny pomáhat svým klientům. Jsou to přece jen oni, kteří k nim přivádí peněžní tok. Kdyby je tedy v tuto chvíli nepodrželi, možná by v budoucnu přišli o spoustu peněz. Pokud ale není banka schopná pomoct, stále jsou v záloze nebankovní instituce. Nebankovní úvěr na podnikání má zpravidla přívětivější podmínky a dosáhne na něj mnohem více podnikatelů. Jeho schválení je navíc mnohem rychlejší. Peníze tak můžete mít na účtu během několika minut.