Ochranná známka: Registrace se vyplatí z mnoha důvodů

Jako podnikatelé určitě občas musíte tvrdě bojovat s ostatními firmami ve svém oboru, abyste dosáhli kýženého obratu a zisků. Pokud si na svoje produkty či služby necháte provést registraci ochranné známky, může vám to jedině pomoci.

Ochrana před konkurencí

Ochranná známka se vyplatí především v konkurenčním boji s ostatními firmami. Pokud ji totiž získáte, máte ochranu před případným zneužitím loga, specifických názvů a nápisů. Konkurence bude muset své výrobky od těch vašich odlišit, jinak se vystaví možnosti postihu. Zákazníci pak lépe identifikují vaše produkty, což vám jednoznačně v boji s ostatními firmami polepší.

Ochranná známka je tedy dobrým způsobem, jak ochránit svůj business. Přitom vás její získání bude stát jen minimum peněz. Pokud vám ochrannou známku Úřad průmyslového vlastnictví skutečně přidělí, můžete ji používat po dobu celých 10 let. Po uplynutí této lhůty pak stačí požádat o obnovu a Úřad vám ji znovu prodlouží, pakliže i nadále budete splňovat patřičné zákonné podmínky.

Známka chrání i spotřebitele

Známky slouží i jako ochrana spotřebitelů. Ti se díky nim snadněji orientují v přehršli produktů, které na ně doslova chrlí obchody. Známka je i jakousi zárukou kvality a originality, což mnoho zákazníků vyhledává. Nechtějí kupovat nějaké napodobeniny, které jsou často zaměnitelné s originály, ovšem jen co se týče vzhledu, co do kvality se nedají porovnávat. Sami jste už určitě někdy podobnou situaci zažili, kdy jste si omylem vybrali produkt, který se logem nápadně podobal jinému výrobku. Díky ochranné známce se zákazníci nespletou.

S přípravou a samotným podáním přihlášky k registraci ochranné známky vám pomůže služba Patentoid.cz. Jde o službu, která vám výrazně usnadní práci. Nemusíte studovat patřičné právní normy, které se ochranné známky týkají. Stačí, když dodáte potřebné podklady, vše ostatní už za vás vyřídí Patentoid.cz.