Jak poznat seriózní nebankovní společnost?

Slyšeli jste už příběhy lidí, kteří se dostali do spárů exekutora jen proto, že si vzali půjčku od nebankovní společnosti? Podvodných společností na trhu nebankovních půjček bylo mnoho. Nyní se však jejich počet výrazně snížil, a to především díky novele zákona. I tak se může stát, že na některého nepoctivého poskytovatele můžete narazit. Pokud chcete nebankovní půjčku, hledejte seriózního poskytovatele. Jak takového poskytovatele poznat?

Musí mít povolení od ČNB!

Nová novela zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zjistíte například v tomto článku) platí od prosince roku 2016. Vznikla především, aby zlepšila podmínky v nebankovním půjčování. Přinesla poměrně přísná pravidla, která mají trh zbavit podvodníků. Nově například musí každý poskytovatel prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč a osoba, která půjčky poskytuje, musí mít minimálně středoškolské vzdělání. Musí také vlastnit licenci vydávanou ČNB. Pokud je jeho držitelem, je to známka kvality a důkaz serióznosti.

Je poskytovatel v APNÚ?

APNÚ je zkratka Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů, která sdružuje společnosti nabízející nebankovní půjčky. Společně také bojují proti podvodníkům. Soustředí se na zlepšování podmínek pro klienty, kteří potřebují pomoc ve formě rychlé půjčky. Asociace má i svůj vlastní kodex, kterým se členové musí řídit. Každý člen v APNÚ musí dodržovat zásady spravedlnosti, čestnosti, profesionality, transparentnosti a nejvyšší možné úrovně spolupráce v rámci všech smluvních vztahů a komunikace a bude zákazníkovi srozumitelně poskytovat všechny informace.

Půjčka bude vstřícná

Jedním ze zakládajících členů APNÚ je Via SMS s.r.o. (kromě ČR má pobočky v Litvě, Španělsku, Švédsku, Lotyšsku a Polsku). Nabízí první rychlou půjčku zcela zdarma jako vstřícné gesto pro každého, kdo si potřebuje půjčit a současně si chce princip nebankovního půjčování zdarma vyzkoušet. Rychlá půjčka do výplaty je ve výši až 8000 Kč a má splatnost na 30 dní. Když peníze v řádném termínu vrátíte, neplatíte ani korunu navíc.