Bitcoin kurz

Investice do Bitcoinu – ano či ne?

Virtuální měna, která se z jednoho centu dolaru dokázala vyšplhat na 1050 dolarů za jednotku. Mnoho lidí tímto způsobem z takřka ničeho přišlo na velice zajímavé peníze. Vyplatí se však dnes investovat do Bitcoinu nebo je už pozdě?

Co je to Bitcoin

Bitcoin je virtuální internetová měna, která není závislá na žádné zemi, společnosti, instituci nebo jiné měně. Lze ji mít uloženou v osobním počítači ve formě souboru s peněženkou nebo uchovávány pomocí služby třetí strany. Vytvořil ji neznámý člověk nebo skupina lidí skrývající se pod pseudonymem Satoschi Nakamoto. Skutečná identita autora není doposud známa. Pro provádění transakcí se využívá distribuovaná databáze napříč body peer-to-peer sítě, která zabraňuje manipulaci měny z venčí.

Kde vzniká a jak ho získat?

Bitcoin vzniká tzv. těžním (miningem) což spočívá v hledání „kódu“ pro uskutečnení nějaké transakce. Odměna za potvrzení je 25 BTC (v závislosti na kurzu až několik tisíc dolarů). Odměna se však každých 210 000 bloků (tj. každé 4 roky) snižuje na polovinu a růst množství peněz zpomaluje. Mining je jediný způsob jak se do sítě dostávají nové bitcoiny.

Investovat do Bitcoinu se dá buď na burze formou akcií, nebo přímou koupí pomocí směnáren. Plno internetových obchodu již nabízí platby pomocí této měny. Dokonce byl prodán i první automobil.

Vyplatí se investovat?

V dnešní době se jedná o celkově rizikovou investici. Zatím, co na začátku se dali vydělat na této měně tisícenásobky, tak v dnešní době je kurz velice kolísavý. Z maxima v roce 2013, kdy se kurz Bitcoinu vyšplhal na 1050 dolarů, se propadl až na 550 dolarů. To je především způsobeno hackováním sitě a jejím zpochybněním. Někteří skeptici hovoří dokonce o krachu. Aktuální cenu BTC naleznete v pravém sloupci.

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>