Chcete ušetřit na pojistce? Kupte správné auto

Jak získat to nejvýhodnější povinné ručení auta? Cesta k němu může mít celou řadu cest. Pokud se podíváme konkrétně, není to jenom srovnání povinného ručení, které nám může pomoci vybrat si tu správnou pojistku. Stejně tak můžeme jít i dalšími cestami. A jedna z nich počítá i s tím, koupit si ten správný automobil. Ano, i to může být cestou, jak mít nejlevnější povinné ručení, které na našem trhu vůbec je. Podívejme se společně na to, co konkrétně by mělo při výběru našeho auta rozhodovat a jak zajistíme, že pojistka s ním spojená bude skutečně tou, která bude patřit mezi nejlevnější na trhu.

Objem motoru je to hlavní

Nerozhoduje stáří vozu, ani jeho cena. To hlavní, co rozhoduje, je objem motoru. Právě ten je klíčový. Pokud se podíváte na ceník povinného ručení, můžete u všech pojišťoven vidět, že ceny jsou odstupňovány skutečně podle toho, jak velký objem motoru konkrétní automobil má. Platí, že čím je vyšší, tím dražší může pojistka být. Pokud tedy chcete, aby vám kalkulačka povinného ručení našla tu nejnižší cenu na trhu, kupte si auto s nízkým objemem. Výkon až tak roli nehraje a tak lze stále mít vcelku kvalitní auto. Ideální cestou jsou v současné době motory, které mají objem okolo jednoho litru. Nejenom, že tak uspoříte na palivu, ale právě na pojistce.

Hraje roli i konkrétní typ automobilu?

Musíme říci, že objem motoru je tím hlavním. Přesto se ale najdou takové pojišťovny, které pravidelně uskutečňují různé promo akce a slevové akce, které jsou svázány s konkrétními automobily. Můžeme tedy říci, že když si provedete porovnání povinného ručení, je u některých aut možno získat pojistku levněji, než u druhých. Příkladem jsou určitě české vozy, jako oblíbená Fabia. Ideální je proto podívat se nejprve na web Porovnej24.cz, kde můžete porovnat povinné ručení online a následně zjistíte, u jakého vozu vychází nejlépe. A ten si kupte.

 

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>