Půjčka online do 10 minut

5 rad, jak ušetřit při výběru půjčky

Vybíráte si půjčku a očekáváte od ní hlavně to, že bude výhodná? Pokud ano, podívejte se s námi na 5 důležitých rad, jak najít tu skutečně nejvýhodnější a jak ušetřit. Ne vždy se totiž musí všechny parametry týkat jenom úrokových sazeb.

Úrok hraje primární roli

Na druhou stranu musíme dodat, že sazba úroků je rozhodně důležitá. Obecně totiž platí, že čím je nižší, tím pro nás samozřejmě lépe. Dnes mnoho lidí říká, že dominuje segment bankovní, který se s úrokem drží pod deseti procenty. To je určitě pravda, ale na druhou stranu musíme dodat i to, že ještě lépe na tom je půjčka o víkendu. Jedná se o segment mikropůjček, který se pyšní tím, který může nabídnout možnost první půjčky zdarma. Tedy zcela bez jakéhokoliv konkrétního úroku. Ten zůstává nulový.

Hleďte také na RPSN

Úrok určitě není jediná procentuelní hodnota, jelikož stejně tak nesmíme zapomínat ani na to, že existuje také RPSN. Jedná se o roční procentuelní sazbu nákladů. I ta může půjčku zdražovat. Kromě toho, že je v této sazbě zahrnutý i úrok, v ní jsou zahrnuty třeba:

  • Různé poplatky spojené s půjčkou
  • Platby jako akontace a jiné
  • Případné pojištění

Je tedy více než jasné, že právě RPSN v sobě zahrnuje vše, co půjčku zdražuje. Ne vždy ale vychází zcela objektivně. Třeba u krátkodobé půjčky může vycházet v nesmyslných hodnotách. A to proto, že dané úvěry si nejčastěji bereme na pár dní, zatímco vzorec této sazby počítá s minimálně ročními termíny. Proto je u těchto půjček lepší selský rozum.

Pozor na poplatky

Velké negativum celé řady půjček jsou zcela jistě poplatky. Dnes je sice trendem je eliminovat, ale ne vždy se to povede. A tak poplatek za vyřízení, vedení účtu, nebo třeba předčasné splacení může celý úvěr podstatným způsobem znevýhodnit. Je proto lepší využít takových možností, kde není nutnost jejich celkového placení.

Pozor i na povinnosti spojené s půjčkou

I jaké povinnosti se může jednat? Třeba o to, že si k úvěru musíme sjednat účet, využít kreditní kartu, nebo že musíme zvolit pojištění schopnosti splácet. Takto nejvýhodnější půjčka nevypadá, jelikož ta by nám měla dát primárně volnost. Jedině tak máme jistotu, že si půjčujeme správně. Pokud volnost nemáme, může to znamenat, že na daných doprovodných službách přeplatíme skutečně nemalé peníze. A to v rámci výhodnosti nechceme.

Půjčujte si skutečně jenom, když je to nezbytné

Poslední rada, jak vybrat tu nejvýhodnější půjčku se týká toho, že bychom si ji měli brát skutečně jenom v nejvyšší nutnosti. I sebevýhodnější půjčka bude vyžadovat přeplatky, které jdou z naší kapsy. Nehledě na to, že se častým půjčováním můžeme zadlužit až tak, že nebudeme schopni splácet naše závazky, dluhy několikanásobně přeroste naše možnosti a my končíme bez střechy nad hlavou.

 

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>