Zvýšení výkonu motoru je možné provést velmi levně

Pokud svěříte svůj automobil do rukou skutečných odborníků a specialistů na chiptuning, budete překvapeni, co váš plechový miláček dokáže. Najednou bude dynamičtější, bude lépe akcelerovat, jeho výkon se celkově zvýší a zároveň se paradoxně sníží spotřeba pohonných hmot.

Není to pochopitelně žádný amatérský zásah, ale vysoce profesionální metoda zvaná Camp Performance Chiptuning. Jako první s ní začal autoservis v Praze – Lahovicích a dosud jako jediný subjekt v tomto odvětví se může prokázat prestižním oceněním, kterým je certifikát a norma ČSN EN ISO 9001:2009 – management kvality, což znamená potvrzení profesionální kvality a nadstandardního přístupu.

Princip chiptuningu

Chiptuning, nebo-li zvýšení výkonu motoru není přímým zásahem do řídící jednotky motoru, ani při něm nedochází k ovlivnění životnosti motoru nebo jeho jiných parametrů. Nedojde ani ke zhoršení úrovně emisí, která po zákroku zůstane na hodnotách předepsaných v Česku i v ostatních členských zemích EU. Tuning motoru lze provádět u jakéhokoliv vozidla bez ohledu na jeho stáří nebo zda má pohon na jednu či obě nápravy.

Jedinou podmínkou je bezvadný technický stav vozidla a motoru obzvlášť. Proto musí chiptuningu předcházet změření reálných hodnot motoru, odhalení případných závad a jejich bezpodmínečné odstranění. Hlavní fází celého procesu je změření výkonu motoru na válcové brzdě. O výsledku měření obdrží zákazník protokol v podobě grafu. Protokol mu pak slouží jako doklad pro případ, že se v budoucnu rozhodne uvést zvýšené hodnoty na původní stav před chiptuningem, nebo pokud se například vyskytne nějaká závada na vozidle, které je v záruční době.

Jak se provedení chiptuningu projeví

Hlavním efektem je zvýšení dynamiky vozidla a snížení spotřeby paliva, které dosahuje 8-15 %. V žádném případě zvýšení výkonu neznamená jakékoliv poškození motoru či dalších komponentů, ani nevede ke zkrácení jejich životnosti. U ostatního příslušenství vozidla nedojde k žádné změně. Zbytečné jsou také obavy ze zhoršení emisních limitů, které po chiptuningu budou odpovídat předpisům platným v Česku i v ostatních členských zemích EU.