Textilní haly jsou levným řešením pro široké využití

Slovní spojení hala a textil může působit paradoxně, až nemožně. Přesto jsou textilní haly skvělým řešením pro nejrůznější účely. Textilní halu totiž pokrývá dokonalá kvalitní textilie, která je vysoce odolná vůči povětrnostním vlivům, slunečnímu záření i proti mechanickému poškození.

Jedná se o vysoce odolnou nánosovou PES tkaninu, která je zařazena do kategorie těžko hořlavých stavebních materiálů. Textilie má i mimořádně dlouhou životnost, takže se nikdo nemusí obávat nutnosti její výměny po několika letech používání. Další výhodou je široké spektrum barevných odstínů a také možnost potiskování textilie, což lze využívat pro velkoplošné reklamy, označení textilní haly například názvem či logem firmy, která bude halu užívat.

K jakým účelům jsou textilní haly určeny

Možností využití je celá řada. Textilní haly mohou sloužit v zemědělství k ustájení hospodářských zvířat nebo k pěstování plodin. Jedinečnou variantou jsou sportovní textilní haly, kde se mohou provozovat jakékoliv sportovní aktivity. Dále může výrobce textilních hal zajistit haly sloužící jako zastřešení výstavních ploch, jízdárna nebo hangár pro malá letadla. Průmyslové podniky si mohou textilní halu pořídit k uskladnění strojů, výrobků či zásob.

Textilní haly a jiné lehké montované stavby od firmy POLAK CZ jsou určeny jak pro dočasné, tak pro trvalé užívání. Rozhodně jsou textilní haly skvělou alternativou k tradičním stavbám a halám, například z plechu, u kterého hrozí riziko koroze.

Přednosti textilních hal

Hlavní předností textilních hal je úspornost, jednoduchost a rychlost výstavby. Velkou výhodou je, že se textilní haly mohou postavit na jakémkoliv srovnaném terénu bez nutnosti budování základů, nebo ji lze napojit na stávající budovy. Díky montovanému zastřešení za přijatelnou cenu, je možné vytvořit praktický zastřešený prostor, který lze kdykoliv demontovat a přesunout na jiné místo podle momentální potřeby. Nelze opominout jednu z hlavních výhod, a sice že pro postavení textilní haly není potřebné stavební povolení, pokud se zastřešuje plocha do 1000 m2. Textilní haly jsou mobilní, mají nízké stavební náklady a nízkou hmotnost.