Tepelné čerpadlo je ideálním řešením pro rodinný dům

Teplo v domě lze zajistit různými způsoby, z nichž každý má svá pro i proti. Ovšem tepelné čerpadlo vzduch-voda má pouze klady. Zdrojem tepla je u něj okolní vzduch, kterého je stále dostatek a zdarma.

Fungování tepelného čerpadla nevyžaduje žádnou obsluhu ani údržbu a jeho instalace je snadná a rychlá. Díky modernímu designu se nemusíte obávat estetického narušení vzhledu vašeho domu.

Proč si pořídit tepelné čerpadlo

Budete-li uvažovat o tepelném čerpadle pro vytápění svého rodinného domu, nebo i komerčního či jiného objektu, dejte přednost tepelnému čerpadlu vyráběnému společností PZP HEATING. Jedná se o výrobky prvotřídní kvality, které mají propracovanou technologii a moderní design. Princip těchto tepelných čerpadel je založen na čerpání vzduchu z 05okolí a zjednodušeně lze jeho fungování přirovnat k opačnému efektu ledničky. Vzduch přicházející do čerpadla se přemění na teplo díky kompresoru stlačujícího chladící médium, které je následně vpuštěno do kondenzátoru. Vzniklé teplo se poté dostane do výparníku a ohřívá vzduch nebo vodu. Tento cyklus se neustále opakuje, na čemž je založen princip tepelného čerpadla.

Nízké náklady na topení, šetrnost k životnímu prostředí

Velice zavádějící jsou informace, že tepelná čerpadla jsou drahá. Jediným vyšším nákladem je pořizovací cena. Samotné topení je téměř zadarmo, jelikož ročně lze ušetřit kolem 25 tisíc Kč a za 15 let tedy téměř 400 tisíc Kč. Zdrojem tepla je vzduch, který je zadarmo na rozdíl od elektrické energie či plynu, jejichž ceny každoročně rostou.

Dalším aspektem hovořícím pro topení tepelným čerpadlem vzduch-voda je čistota prostředí v domě i jeho okolí. Žádné čištění kamen, saze, popel ani exhalace. Samotný chod tepelného čerpadla je téměř nehlučný a nevyžaduje žádnou obsluhu ani údržbu.

Tepelná čerpadla vzduch-voda vyráběná společností PZP HEATING mají vysoký topný výkon a spolehlivý provoz i při extrémních venkovních teplotách až do -25°C. Vysokou kvalitou provedení, spolehlivostí a elegantním designem se vyznačují zejména čerpadla ECONOMIC Comfort určená pro vytápění a ohřev vody. Stejně kvalitní jsou i typy Dynamic, Arctic, Cool a další tepelná čerpadla firmy PZP HEATING.