Proč jít do korporátních dluhopisů?


Investovat se dá dneska prakticky do všeho, ale většinou se jedná o více či méně rizikové chování, jelikož nikdy nemůžete stoprocentně vědět, zdali se vám daná investice vyplatí nebo na ní proděláte.

V případě, že nepatříte zrovna mezi střelce od boku a rádi byste své nadbytečné finance vložili do něčeho méně rizikového, můžete zvážit koupi dluhopisů. Obzvláště pak státní dluhopisy nabízejí investování s minimálním rizikem. Ovšem zisk u státních dluhopisů není kdovíjak vysoký. Na to, abyste z toho něco měli, musíte investovat skutečně velké peníze, které ne každý má. V případě menších částek vám úročení ani nepokryje inflaci.

Co se týče potenciálního výdělku, nejsou na tom tedy státní dluhopisy zrovna dvakrát skvěle. V tomto ohledu jsou daleko lepší korporátní dluhopisy, které slibují daleko vyšší zisky. Ovšem ty jsou také spojené s daleko rizikem.

Profesionální služby

Nepředstavujte si ale státní dluhopisy jako klidnou hladinu a korporátní alternativu jako rozbouřené moře. Tak to samozřejmě není. Na rozdíl od jiných typů investice je i koupě určitých druhů firemních dluhopisů poměrně bezpečnou investicí, na které v naprosté většině případů neproděláte.

Na rozdíl od státu, jednotlivé firmy však nedisponují takovou stabilitou, a tudíž je riziko v jejich případě zákonitě vždy o něco vyšší. Abyste toto riziko ještě více snížili, neměli byste nakupovat dluhopisy jen tak jak vás napadne, ale měli byste se s tím nejdříve poradit s profesionály, kteří se v tomto oboru už nějaký ten pátek pohybují a umí v něm tedy chodit. V případě, že budete investovat sami, je dobré si vybrané firmy prověřit, zaměřit se na historii firmy, jejich reference a smysluplnost projektů

Široká nabídka

Co se týče nabídky firemních dluhopisů, nemusíte se obávat, že nebude z čeho vybírat. Můžete své peníze investovat do celé řady společností z různých obchodů.

Svým nákupem můžete podpořit developery, farmaceutické firmy nebo třeba výrobce náhradních dílů pro automobily.