NEJLEPŠÍ INVESTIČNÍ FONDY – JAK JE POZNAT MEZI TĚMI OSTATNÍMI

https://www.pocitacovyexpert.eu/wp-admin/admin.php?page=quick-adsensePokud hledáte informace o tom, jak rozeznat ty nejlepší investiční fondy, jste na správném místě. Poradíme vám, která kritéria jsou pro výběr nejdůležitější a usnadníme vám cestu k vašemu investování.

Poplatky a jejich výše

Účtují se zpravidla tři typy poplatků: vstupní, manažerský a výstupní. Vstupní poplatek je zpravidla součástí uzavření smlouvy. Manažerský poplatek hradíte správu vašich investic po dobu jejího trvání. Pozor si dejte zejména na výstupní poplatek, aby se nestal nepříjemným překvapením na závěr vašeho investování.

Jak dostupný bude investovaný kapitál

Je omezen dočasný výběr či nikoliv? A s jakou rychlostí můžete v případě výběru počítat? Jedná se o dny nebo měsíce? Spočítejte si dobře, jak rychle budou vaše peníze dosažitelné.

Vývoj fondu

U fondu si při výběru příliš nevšímejte krátkodobé minulé výkonnosti – vzrůsty a propady jsou u fondů v krátkodobém měřítku běžné. Důležité je, jakého výnosu fond dosáhl celkově v posledních 5 až 10 letech.

Riziko, které podstoupíte

U vyšších rizik jsou v průběhu času pravděpodobné vyšší výkyvy, tedy prudké poklesy, střídané prudkými nárůsty. Takové fondy vyžadují trpělivé investory, kteří nezpanikaří z náhlých propadů. propadu

Velikost fondu

Příliš velký fond sebou zpravidla nese menší efektivitu i problémy s vedením. Příliš malý fond naopak menší objem finančních prostředku. Proto hledejte velikost tak akorát.

A vše ostatní

Dalšími důležitými kritériem je i pochopitelně stav ekonomiky. V bohatých letech se daří fondům lépe, v chudých letech hůře. Ale to asi netřeba zmiňovat…

Nyní byste měli mít mnohem více jasno, jakým způsobem o investičních fondech uvažovat a jakým způsobem mezi nimi vybírat. Ty nejlepší investiční fondy jsou na dosah ruky…