Jak stahovat z YouTube zdarma

Už v září roku 2013 nám YouTube sliboval, že ve své mobilní aplikaci umožní sledovat předem zvolená videa offline i bez připojení k internetu. Funkci sice později skutečně zrealizoval, ale je k dispozici jen v některých částech světa (ČR chybí) a uživatelům, kteří si připlácí za prémiové YouTube Red. Naštěstí existují i alternativní možnosti, jak sledovat videa z YouTube offline zdarma – musíte si je předem stáhnout.

Je to záležitost pár minut

Pokud máte video, které si chcete stáhnout do mobilu nebo do počítače pro offline prohlížení, stačí si zkopírovat jeho URL adresu a tu vložit na portálu Link2Save.com. A kde URL najdete? Pusťte si na YouTube video, klikněte na něm (přímo na obraze) pravým tlačítkem a tam uvidíte hned jako první možnost „Kopírovat adresu URL videa“.

Tuto adresu vložte do bílého rámečku na hlavní stránce Link2Save.com a klikněte na „Stáhnout“. Vzápětí se vám video načte a bude vám nabídnuto několik formátů a rozlišení, v nichž si ho můžete uložit do počítače. Volba je jen na vás, všimněte si, že jsou k dispozici i čistě zvukové formáty (vhodné zejména pro stahování písniček z YouTube). Čím vyšší rozlišení si zvolíte, tím větší bude pochopitelně velikost souboru.

Proč stahovat zrovna takhle

Jistě byste na internetu vypátrali více způsobů jak stahovat z YouTube, ale těch pohodlných je málo. Na Link2Save.com vše funguje bez registrace, zdarma a okamžitě. U jiných webových služeb často musíte čekat, než se video převede nebo stáhne nejdříve na server. Tady vás nic takového nečeká.

Kromě toho portál nabízí mnohem více než jen stahování z YouTube. Poradí si téměř s třiceti dalšími webovými stránkami. Bez problémů si tedy stáhnete video také třeba z Facebooku, Instagramu, Vimeo, CNN, TV Nova, PornHubu, YouPorn a dalších českých i světových stránek. A všude to funguje stejně snadno.