Tepelná čerpadla pomohou s vytápěním a ušetří vám i peníze

Tepelná čerpadla jsou náročnější investicí, na druhou stranu se vám ale vyplatí. Nejen v podobě úspor, ale i dalších výhod. Přečtěte si více v tomto článku.

Tepelná čerpadla Hradec Králové patří k další z řady možnosti, jak vytápět váš dům. Oproti jiným alternativám se ovšem řadí na špici efektivity. Jaké jsou další výhody těchto systémů?

Výhody tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla Pardubice mají celou řadu výhod. Mezi ty největší patří především úspory. Oproti jiným zdrojům vytápění totiž můžete ušetřit až 66 % energie. Za jeden rok tak jednoduše získáte i několik tisíc korun navíc do vašeho rodinného rozpočtu. Peníze se vám vrátí i po koupi. Stát totiž poskytuje dotační program Nová zelená úsporám, která vám vrátí zpět do kapsy i několik desítek tisíc korun.

Systém tepelných čerpadel vám navíc nabídne maximální komfort. Jedná se totiž o takřka bezúdržbovou záležitost a velmi stabilní zdroj tepla. Systémy je navíc možné chytře ovládat s pomocí aplikace ve vašem mobilním telefonu. Navíc se nabízí možnost snadného propojení s fotovoltaickou elektrárnou. To vám zajistí mnohem rychlejší návratnost. Jestliže máte ekologické srdce, pak vás potěší i jeho konstrukce. Teplo totiž vzniká bez lokálních emisí. Zařízení navíc vydává minimální hlučnost.

Cena tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla Hradec Králové pořídíte v různých cenových hladinách. Ty nejlevnější se pohybují i kolem 20 tisíc korun, tyto typy ovšem nejsou vhodné k vytápění rodinných domů. Nejdostupnějším druhem pro vytápění jsou čerpadla vzduch voda, jejich cena se pohybuje v rozmezí 120 tisíc až 250 tisíc. V podobných cenových relacích se pohybují i čerpadla voda/voda a země/voda. Ceny těchto čerpadel ale začínají až kolem 200 tisíc korun.

Jestliže sami máte zájem o kvalitní tepelná čerpadla Pardubice, zamiřte na web www.recu-clim.cz. Zkušení odborníci vám pomohou s výběrem i následnou realizací. Před samotným započetím prací provedou i bezplatnou kalkulaci a prohlídku vašeho domu. Tímto způsobem nejlépe určí, který systém se vám bude nejvíce hodit.