Investice

Jak investovat 100 tisíc

Investovaní je jednou ze základních forem zhodnocení financí, které nutně nepotřebujete a chtěli by jste je spořit s nějakým tím úrokem. I když 100 000 Kč není právě mnoho, lze už s takovou částkou manipulovat.

Spořící účet

Většina lidí rozmýšlející se kam investovat volí právě spořící účty. Jednoduše na účet vkládají peníze a nemusí se o nic starat. Zhodnocení u těchto účtů však bývají velice malé. Dokonce včetně státní podpory někdy pokryje pouze míru roční inflace koruny. Další nevýhodou je, že se s penězi nedá po dobu spoření hýbat. Ta se pohybuje okolo 6 let.

Osobní rozvoj

Další možností je investování do sebe sama. Prožití pobytu v cizí zemi za používání cizího jazyka není zrovna k zahození. Může se vám podařit načerpat cenné zkušenosti, které zúročíte ve svém životě. Pokud však hledíte na jasný finanční zisk, tak se této možnosti vyhněte.

Garáž

Velice oblíbenou formou investice částky okolo 100 tisíc je koupě a následný pronájem garáže. Návratnost se pohybuje v rozmezí 10-15 let s tím, že garáž můžete kdykoliv prodat. Peníze se vám v případě potřeby vrátí. Může se to zdát jednoduché a představa, že koupím deset garáží a nebudu muset nic dělat je skvělá. Bohužel sehnat nájemníky se může stát vaší noční můrou a vaše vysněné zisky budou v nedohlednu.

Zlato a další kovy

Zamlouvá se vám investice do zlata jakožto nezávislého kovu na kurzu měny? Investování do zlata se vyplatilo do roku 2011, kdy zažilo svou nejvyšší hodnotu. Od té doby má spíše poklesovou tendenci. Podobně je na tom i stříbro.

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>