Investoři opět radí: Vsaďte na zlato

Inflace ukrajuje z našich úspor. Máte pocit, že jsou vaše peníze na bankovním účtu v bezpečí? Rozhodně ne! Kdo neinvestuje, chudne. Nejlepší investicí se dnes jeví být zlato.

Problematická inflace nás okrádá o úspory na běžných bankovních účtech. Spořicí se mohou honosit již pouze tímto názvem, ale nechrání nás před inflací o nic více. Pak je tady skupina rádců, kteří radí investovat do akcií. Jenomže nejistá doba dělá nejistým rovněž akciový trh. Ten se v turbulentní době rychle mění a vy nemusíte vsadit zrovna na nejlepší kartu. Takové investice, jakými jsou kryptoměny, pro běžné smrtelníky vůbec nejsou. Navíc, kdo ví, jak to s nimi dopadne, když i spolutvůrce jedné z nich, Jackson Palmer (spoluvytvářel dogecoin), je pokládá za podvod, na kterém se akorát tak bohatí snaží ještě více zbohatnout.

Jako ostrov jistoty by se mohly jevit investice do nemovitostí

Možná ano, i když pokládáte současný stav jejich extrémně rostoucích cen skutečně za udržitelný? Nevěřte realitním makléřům, jejich zájem je prodat. Spíš se dá, dříve či později, očekávat splasknutí této bubliny. Navíc, investovat do nemovitostí rozhodně neznamená kupovat je na hypotéku. A máte volné miliony, které můžete postrádat, abyste do nemovitostí investovali? Též se nabízí otázka, co pak s touto nemovitostí? Prodáte si střechu nad hlavou, když vám bude scházet kapitál? Nebo ji budete pronajímat? Avšak bude komu a půjde to za rentabilní peníze?

Zlatou cestou se jeví zlato

Zlato hodně stouplo na hodnotě. Ale pořád se do něj investovat oplatí. Proč? Protože růst jeho hodnoty je podle odborníků jistý. Nahrává tomu nejistá doba i fakt, že kolem roku 2030 dojdou zásoby zlata ve stávajících ložiskách a jiná ve stejné kvalitě nejsou. Investiční zlato v podobě zlatých investičních slitků a investičních zlatých mincí je navíc osvobozeno od DPH, což ho zvýhodňuje před nemovitostmi, jinými drahými kovy i dalšími investicemi. Zapomeňte též na to, že nákup zlatých cihel je jen pro bohaté. Naopak. Do zlata se dá investovat i v nižších nominálních hodnotách, třeba z každé výplaty.

TIP: Pokud chcete investovat do zlata, zadejte si do vyhledavače slovní spojení „investiční zlato“ a srovnejte si ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tradičního prodejce na www.zlate-mince.cz. Ten nabízí investiční zlato kvalitních značek – investiční zlaté slitky i mince.