Investiční zlato a stříbro

Cena zlata i stříbra v poslední době stále stoupá. Oba drahé kovy se tak stávají žádaným artiklem, a to nejen mezi investory, jak tomu bylo zvykem dříve, ale stále častěji také mezi obyčejnými lidmi, kteří tak chtějí v první řadě ochránit své úspory a pak také případně i něco vydělat. Zlato a stříbro jsou totiž jedinečné v tom, že dokážou uchovat své vnitřní hodnoty a ochránit tak peníze před inflací, tuto vlastnost dokazují již několik tisíc let.

Jak a do čeho investovat

O zlatě a stříbře se mluví jako o tzv. měnových kovech. To znamená, že jsou to ve skutečnosti prostředky ke směně, které jsou však na rozdíl od peněz neinflační a nikdo je neznehodnotí, protože je nelze uměle vyrobit. V dnešní době tak není nic neobvyklého, když tedy lidé do těchto drahých kovů investují. Musí se však naučit jak a do čeho je to nejvýhodnější. Skutečná investice je nejprospěšnější a nejbezpečnější pouze do fyzicky reálného kovu. Investovat jen papírově není totiž nijak chráněno. Nejprodávanějšími jsou mezi investory slitky zlata a stříbra o váze jedné unce zlata či 500g a 1000g stříbra. Jednou z předních společností, která obchoduje s investičními kovy na českém a slovenském trhu, je Auportál.

Auportál

Auportál se může pochlubit spoluprácí se světovými výrobci i dodavateli investičního zlata a stříbra. Cena zlata i stříbra je daná principy nabídky a poptávky na světových investičních trzích, Auportál svým klientům však nabízí nákup drahých kovů se zanedbatelnou prémií pro zprostředkovatele. Mimo zlatých a stříbrných slitků nabízí společnost svým klientům k investici také zlaté a stříbrné mince či cihly. Kromě nákupu online přes webové stránky společnosti můžete navštívit kamennou prodejnu v Praze či v Brně. Pokud navštívíte stránky firmy nyní, můžete investiční kovy zakoupit ve vánoční slevě, kterou Auportál nově nabízí.