Co zvážit, pokud se rozhodujete sjednávat cestovní pojištění

Jedete na dovolenou? Poznávat svět? Nebo třeba lyžovat do Alp? Ať už je váš důvod opuštění naší země jakýkoliv, pamatujte na to, že se vám bude hodit cestovní pojištění do zahraničí. Jde o pojistku, která je spojena s ochranou, kterou získáme vždy, když opustíme naše hranice. Ne každý má ale jasno v tom, na co hledět, pokud se rozhodneme využít srovnání cestovního pojištění, které nám pomůže vybrat ideální ochranu. I na dovolenou. Kam? Do Chorvatska. Podívejme se tedy na několik tipů. Začneme určitě tím, kde sjednat to nejlevnější cestovní pojištění online. Je to oblíbeným web Porovnej24.cz.

Jakou ochranu budete potřebovat?

To rozhodně zvažte jako první. Základ u každé pojistky je pojištění léčebných výloh. Ten ale můžete rozšířit. I nejlevnější cestovní pojištění tak může obsahovat třeba pojistku zavazadel, odpovědnosti, zpoždění letu, stejně jako může nabídnout i velmi oblíbené asistenční služby. Využijete toto všechno? Pokud ano, sjednejte si cestovní pojištění online, a to v tomto celém rozsahu. To vše s ohledem i na výše pojistných limitů. Jsou to maximální částky, které za vás pojišťovna uhradí. Zde platí jednoduché pravidlo. Čím jsou vyšší, tím samozřejmě lépe. Jedině tak máte jistotu, že pojišťovna zvládne pokrýt skutečně všechny škody, které jsou nezbytné.

Myslete i na zemi, kam cestujete

Žádná cestovní pojistka není univerzální a tak je třeba myslet i na to, kam konkrétně cestujete. Tedy uzavřít ochranu pro danou lokalitu. To hlavní, co dnes můžeme rozlišit, je to, zda sjednáváme cestovní pojištění do EU, nebo naopak cestovní pojištění mimo EU. Podle toho následně vybíráme i konkrétní zemi. Myslete však i na to, co budete v zahraničí dělat. Pokud jedete na dovolenou k moři, obvykle stačí základní turistická ochrana. Pokud však jedete třeba lyžovat, už by to mělo být cestovní pojištění na hory. Například ve snowparku nebo mimo sjezdovku může hrozit vyšší riziko zranění, na což je nutné při sjednávání ochrany také myslet.

 

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>