Levná dovolená u Jaderského moře

Většina z nás se někdy dostala do situace, kdy na tom nebyla finančně zrovna nejlépe. V tuto chvíli přemýšlíme, na čem bychom mohli ušetřit, a to jídlem počínaje a různými malichernostmi, které k životu nepotřebujeme, konče.

Ovšem zejména v těchto situacích si člověk potřebuje odpočinout, na nějakou dobu prostě vypnout a nemyslet na každodenní starosti. Jak na dovolené ušetřit? Přinášíme Vám tip na levnou dovolenou u moře, na které ušetříte a neutratíte zbytečně moc financí za předražené ubytování.

Pro největší úsporu bychom doporučovali ubytování v Turanji (Sveti Filip i Jakov) na vile Mate stojící nedaleko centra letoviska a jen 120 metrů od pláže. Uvedená letoviska se nacházejí v severní Dalmácii, tedy v rozumné dostupnosti z České republiky. Oproti dovolené v jižnějších částech Chorvatska či Černé Hory ušetříte také na pohonných hmotách i poplatcích za dálnici. Hlavní úspora Vás ovšem čeká u ceny ubytování, kde v hlavní sezóně zaplatíte za týden jen něco málo přes tři tisíce korun na osobu. Pokud navíc cestujete s dětmi, tak dětská cena je necelé dva tisíce, což je oproti jiným místům značná úspora. Vždyť za dvě dospělé osoby a dítě do 12ti let zde v hlavní sezóně celkem zaplatíte za 7 nocí jen něco málo přes osm tisíc korun, což je pro tři osoby více než výhodná nabídka.

Pokud svou dovolenou navíc zakoupíte včas, můžete využít výhodných First Minute slev na mnoha dalších místech v Chorvatsku či Černé Hoře.

Na dovolené můžete ušetřit značné peníze také na stravě. Jednou z variant je vlastní vaření, ovšem komu by se chtělo na dovolené celé dny vyvařovat, když si jede odpočinout? Místo předem objednané polopenze doporučujeme levné možnosti stravování přímo v místě. Vždyť pořízení výborného místního chleba k snídani či jiného celodenně čerstvého pečiva v místních pekárnách (pekara) nevyjde vůbec draho, k tomu si můžete případně přikoupit v obchodě nějaký salám, sýr nebo cokoli co jste pravidelně zvyklí snídat. Teplá jídla můžete levně vyřešit v rychlých občerstveních, kde vám do bulky ugrilují výborné maso – kuřecí či vepřové nebo místní specialitu čevapi nebo pljeskavicu. Tato jídla jsou současně nejlevnější také v místních restauracích. Poměrně levně se dá v restauracích pořídit také pizza.
Koneckonců, vezmete-li si vlastní gril, můžete si i na terase apartmánu ugrilovat nějakou tu místní specialitu, což také znamená určitou úsporu.

Závěrem bychom ještě dodali, že ceny v obchodech jsou v Chorvatsku i Černé Hoře srovnatelné jako u nás, není tedy třeba převážet potraviny z České republiky a zbytečně zvyšovat hmotnost auta.

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>