Levná dovolená u Jaderského moře

Levná dovolená u Jaderského moře

Většina z nás se někdy dostala do situace, kdy na tom nebyla finančně zrovna nejlépe. V tuto chvíli přemýšlíme, na čem bychom mohli ušetřit, a to jídlem počínaje a různými malichernostmi, které k životu nepotřebujeme, konče.

Ovšem zejména v těchto situacích si člověk potřebuje odpočinout, na nějakou dobu prostě vypnout a nemyslet na každodenní starosti. Jak na dovolené ušetřit? Přinášíme Vám tip na levnou dovolenou u moře, na které ušetříte a neutratíte zbytečně moc financí za předražené ubytování.

Pro největší úsporu bychom doporučovali ubytování v Turanji (Sveti Filip i Jakov) na vile Mate stojící nedaleko centra letoviska a jen 120 metrů od pláže. Uvedená letoviska se nacházejí v severní Dalmácii, tedy v rozumné dostupnosti z České republiky. Oproti dovolené v jižnějších částech Chorvatska či Černé Hory ušetříte také na pohonných hmotách i poplatcích za dálnici. Hlavní úspora Vás ovšem čeká u ceny ubytování, kde v hlavní sezóně zaplatíte za týden jen něco málo přes tři tisíce korun na osobu. Pokud navíc cestujete s dětmi, tak dětská cena je necelé dva tisíce, což je oproti jiným místům značná úspora. Vždyť za dvě dospělé osoby a dítě do 12ti let zde v hlavní sezóně celkem zaplatíte za 7 nocí jen něco málo přes osm tisíc korun, což je pro tři osoby více než výhodná nabídka.

Levná dovolená u Jaderského moře

Pokud svou dovolenou navíc zakoupíte včas, můžete využít výhodných First Minute slev na mnoha dalších místech v Chorvatsku či Černé Hoře.

Na dovolené můžete ušetřit značné peníze také na stravě. Jednou z variant je vlastní vaření, ovšem komu by se chtělo na dovolené celé dny vyvařovat, když si jede odpočinout? Místo předem objednané polopenze doporučujeme levné možnosti stravování přímo v místě. Vždyť pořízení výborného místního chleba k snídani či jiného celodenně čerstvého pečiva v místních pekárnách (pekara) nevyjde vůbec draho, k tomu si můžete případně přikoupit v obchodě nějaký salám, sýr nebo cokoli co jste pravidelně zvyklí snídat. Teplá jídla můžete levně vyřešit v rychlých občerstveních, kde vám do bulky ugrilují výborné maso – kuřecí či vepřové nebo místní specialitu čevapi nebo pljeskavicu. Tato jídla jsou současně nejlevnější také v místních restauracích. Poměrně levně se dá v restauracích pořídit také pizza.
Koneckonců, vezmete-li si vlastní gril, můžete si i na terase apartmánu ugrilovat nějakou tu místní specialitu, což také znamená určitou úsporu.

Závěrem bychom ještě dodali, že ceny v obchodech jsou v Chorvatsku i Černé Hoře srovnatelné jako u nás, není tedy třeba převážet potraviny z České republiky a zbytečně zvyšovat hmotnost auta.

Levná dovolená u Jaderského moře