Refundace mzdy

Co je to refundace mzdy – účtování a DPH

Věděli jste, že ze zákona máte nárok na mzdu i v případě, že právě nepracujete? Je tu několik specifických případů, kdy se nemůžete dostavit do práce, ale přesto vám je vyplacena plná mzda. Touto problematikou se zabývá právě refundace mzdy. Právě díky refundaci mzdy jsou vám zpětně doplaceny všechny peníze, které vám byly strženy z výplaty z důsledku nepřítomnosti. Je tomu tak díky tomu, že tyto finanční prostředky poskytne zaměstnavateli stát.

Zatímco pro zaměstnance je to značný přínos, tak pokud se nacházíte v pozici zaměstnavatele, znamená to pro vás mnoho starostí s účetnictvím a papírováním navíc. Pokud nemáte s refundací žádné zkušenosti, doporučujeme vám najmout si profesionální účetní.Refundace mzdy

Kdy lze refundace mzdy využít?

O refundaci mzdy můžete zažádat jen v několika specifických případech. Zejména pokud jste nepřítomni kvůli dobrovolným činnostem, které vykonáváte ve prospěch státu. Nejběžnějším případem jsou dobrovolní hasiči a sportovci. Příkladem jsou účasti na různých mistrostvích, kde reprezentují svůj stát a nemohou se tak dostavit do svého běžného zaměstnání.

Ačkoliv se to někomu může zdát divné, tak refundaci mzdy nelze využít v případě dárcovství krve nebo krevní plazmy. V tomto případě totiž dostanete odměnu přímo od instituce, která daný zákrok provádí. Dokonce vás i omluví na celý den ze zaměstnání.

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>