Nejčastější chyby při refinancování

O refinancování a přenesení úvěru do jiné banky koluje ve veřejnosti řada mýtů, které většinu lidí odrazují od snahy, udělat něco s nevýhodnými podmínkami jejich stávající půjčky. O jaké mýty se jedná?

  1. S nevýhodnou půjčkou nelze nic dělat.

Není to pravda. Jelikož se již několik let snižují úrokové sazby, je snadné dnes získat půjčku za lepších podmínek než tomu bylo například před dvěma lety. U starších úvěrů lze ušetřit, když jej přenesete do jiné banky, která vám nabídne výhodnější podmínky. Přitom je třeba sledovat úrokovou sazbu, dobu splácení, výši splátky, případně dodatečné poplatky za zřízení půjčky, za zasílání výpisů apd.

  1. Běhání z banky do banky

Není to třeba, neboť pomocí online kalkulačky na webu banky si vypočítáte splátky a RPNS. Takto zjistíte splátky i celkovou částku, kterou byste zaplatili, která je hlavním ukazatelem při výběru půjčky.

  1. Vyplňování papírů

V ideálním případě to vyřídíte telefonicky nebo přes internet. Banka vás bude kontaktovat dodatečně a nejčastěji se jedná pouze o doložení výše příjmů.

  1. Všechny banky nabízejí totéž a úspora je minimální

Rozhodnete-li se přenesený úvěr splatit za stejnou dobu jako původní, díky nižší úrokové sazbě se sníží měsíční splátka a úvěr bude stát méně. Ne vždy dostanete nejnižší nabídku avizovanou v reklamách nebo v kalkulačkách. Férová je taková kalkulačka, která uvádí už rovnou přesnou výši úroků, které dostanete.

  1. Refinancují se pouze úvěry z bank

Některé banky refinancují kromě bankovních úvěrů i půjčky z vybraných nebankovních institucí. Častokrát je možné sloučit několik úvěrů, a to včetně kreditních karet a povoleného přečerpání. Vyplatí se sloučit více půjček do jedné, neboť správa jednoho úvěru vám ušetří čas i peníze na poplatcích.

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>