Ušetřete za bydlení tím, že ho začnete krátkodobě pronajímat

Sjednali jste si hypotéku, pořídili si za ni vysněné bydlení, ale nyní by se vám hodil další zdroj příjmu, kterým byste napravili oslabený rozpočet? Svou finanční situaci můžete zlepšit poměrně snadno – začněte nemovitost krátkodobě pronajímat. Třeba přes službu Airbnb, prostřednictvím které se vloni České republice ubytovalo přes milion lidí.

Pronajímejte, i když jste doma

Obrovskou výhodou krátkodobého pronájmu je flexibilita. Zatímco v případě klasického pronájmu dáváte nemovitost k dispozici nájemníkovi na delší časové období, krátkodobý pronájem může trvat třeba jedinou noc. A je jen na vás, zda se rozhodnete pronajímat pouze v době, kdy z určitých důvodů nebudete doma, nebo pro hosty vyčleníte část bytu a nabídnete jim non-stop ubytování.

Ve srovnání s dlouhodobým pronájmem je zisk z krátkodobého pronajímání nemovitosti mnohem vyšší. Na druhou stranu jde o mnohem pracnější záležitost – každodenní správa Airbnb může zabrat třeba několik desítek minut. A jde o pomyslný vrcholek ledovce. Připočítejte si čas strávený komunikací s hosty, údržbou domácnosti a souvisejícími úkony.

Najměte si profesionální správce, vyděláte více

Ačkoliv se z krátkodobého ubytování stává fenomén a v České republice se tímto způsobem ubytovává stále více turistů, rozšiřuje se i nabídka ubytování a roste konkurence. V roli hostitele proto budete muset vyvinout značné úsilí – jinak se potenciální nocležníci ubytují jinde.

Ale co když nemáte na záležitosti kolem pronajímání čas ani náladu? Šalamounským řešením je profesionální správa krátkodobého pronájmu. Obraťte se na některou z firem, které zajišťují vše od údržby profilu na zprostředkovatelském portálu přes komunikaci s klienty až po home staging a opravy. Díky odborníkům zvednete celkovou vytíženost nemovitosti a vyděláte mnohem více, než na kolik byste si přišli sami. Bližší informace najdete na letmeinn.cz.