Trápí vás velké výdaje před Vánoci?

Všichni víme, že Vánoce jsou finančně náročným obdobím. Přestože by se mělo jednat především o svátky klidu a rodinné pohody, musíte nakoupit dárky a vánoční cukroví, stromeček a ozdoby také něco stojí. A jelikož zákon schválnosti funguje spolehlivě, vsaďte se, že zrovna o Vánocích vás potká ještě nějaký zvláštní výdaj. Co v takových chvílích dělat?

Není důvod hrát si na hrdiny, vezměte si půjčku. Bankám se raději vyhněte obloukem, protože není jisté, zda by vám vůbec půjčily (klienty si dobře prověřují), hlavně je ale celý jejich schvalovací proces zdlouhavý. Řešením akutního nedostatku financí je spíš rychlá půjčka od nějaké nebankovní společnosti.

Krátkodobá půjčka není řešením

Vyvarujte se krátkodobým půjčkám. Na internetu jich najdete spoustu, dají se vyřídit za pár minut online, ale doba splatnosti se většinou pohybuje okolo 30 – 40 dní. Nenechte se napálit, protože pravděpodobnost, že za měsíc našetříte chybějící tisíce, je malá. Pak budete jen zbytečně platit za další a další prodloužení splatnosti.

Lepším řešením vánočních finančních problémů jsou produkty jako Credit Limit od Ferratum. Credit Limit je flexibilní dlouhodobý úvěr do výše 25 000 korun. Peníze z něj čerpáte pouze tehdy, když potřebujete.

Jak funguje Credit Limit

Ferratum ho popisuje jako měšec plný peněz. Na začátku se dohodnete, jakou částku bude tento měšec obsahovat, pak je vám plně k dispozici 24/7. Kdykoliv potřebujete, peníze si z měšce půjčíte. Je to snadné, stačí si přes aplikaci v telefonu, tabletu či počítači přeposlat částku na svůj účet, odkud si ji vyberete. A až budete mít na vrácení, peníze do měšce zase hezky vrátíte. Úroky platíte jen tehdy, když půjčku využíváte. Pokud je vaše finanční situace zrovna příznivá, necháte měšec plný na horší časy.

Nebojte se půjčit si na vánoční dárky, vaše rodina si přece zaslouží prožít tyto svátky se vším, co k nim patří. Ale až si budete brát půjčku, myslete na to, zda budete za měsíc mít na její splacení.