Varovné systémy vytváří chytré obce

Máme chytré telefony, domácnost, slyšeli jste ale o chytré obci? Ano, už tento technologický termín můžeme použít. Systém zabezpečení, neustále monitorovaný a ovladatelný odkudkoliv.

Varovné systémy – druhy

Cizím termínem toto lze nazvat smart city. Jde o varovné systémy, jež slouží k vyhlašování běžných zpráv, hraní hudby, ale i rychlému informování občanů při krizových situacích, jako jsou požáry, jiná ohrožení či pohřešování osob. Dnes už nejde o primitivní systémy, kdy lze hlásit pouze z ústředny. Naopak jde o chytré prvky, dnes už můžete mluvit odkudkoliv díky telefonnímu modulu. A samozřejmě se využívají i mobilní aplikace. Navíc tímto máte přehled o funkčnosti celého okruhu. Co je jeho součástí? Elektronická siréna, lokální výstražný systém (hladinoměrná čidla nebo srážkoměry) či bezdrátový informační systém BIS. Ten zajišťuje skvělou kvalitu přenosu. Přenášená data jsou zřetelná, zvuk linoucí se z rozhlasu, není skřípavý a nepříjemný. Varovné systémy jsou navíc i finančně velmi příznivé. Ovládání je komfortní, prakticky vše lze řídit i přes vzdálený přístup do rozhlasové ústředny od servisního PC. I to ušetří finance za provoz.

Kvalitní rozhlasy pro města i obce drátové

Kvalitní rozhlasy pro města a obce drátové formy plní důležitou roli ve sféře informovanosti, protože se tak rychle dostávají zprávy mezi občany v dané komunitě. Zároveň jde o ozvučovací techniku, která usnadní život i jiné. Například na školách, stadionech, nádražích, v kulturních domech, obřadních i smutečních síních atd. Na ozvučení se specializuje společnost ELMIK, která se zabývá projekty, instalací i servisem městských a obecních rozhlasů. Společnost funguje na trhu již skoro tři desetiletí, proto patří mezi špičky v oboru. Umí i specifická zařízení, taková, která používají například záchranné sbory. Firma poskytuje komplexní dodávky na míru, díky letitým zkušenostem není prakticky nic, co by vás zaskočilo.