Tetování by měl dělat vždy profesionál

Dopřát si občas nějakou tělesnou ozdobu není špatný nápad. Hodně z nich, například hena nebo piercing, jsou pouze dočasné. A pak je tu tetování, u kterého změna není tak snadná. Proto by měl každý zájemce o tento druh ozdoby pečlivě zvážit, jestli do toho jít či nikoliv.

Laser je drahý

Existují davy lidí, kteří nejsou se svým tetováním spokojení. Ne snad, že by je trápila kvalita zpracování, i když i takoví se najdou. Problém spočívá spíše v tom, co jejich tetování symbolizuje. Člověk se s postupujícím věkem totiž vyvíjí a kérka, která vypadala v osmnácti jako skvělý nápad, může být o pár let později velký problém. Ten se dá naštěstí řešit.

Tetování je možné z kůže odstranit, a sice speciálním laserem. Takováto procedura je však zdlouhavá, a navíc velice drahá. Ovšem ani po odstranění tetování nebude mít člověk kůži čistou jako dříve. Po zákroku zůstane vždy jizva. Z výše zmíněných důvodů je tedy dobré si kérku pořádně promyslet.

Vhodné prostředí

Většina lidí, kteří o tetování delší dobu přemýšlejí, se pro něj nakonec rozhodnou. V takovém případě je nejlepší zajít do vhodného tetovacího studia v Praze, třeba do Unholy Tattoo, a tam si svůj nápad nechat zrealizovat profesionály.

Je sice velkým lákadlem podlehnout skvělým cenám začínajících umělců, nicméně u nich člověk neriskuje pouze kvalitu tetování, ale zároveň i zdraví.

Často totiž tito začátečníci pracují ve spartánských podmínkách, kde to je s hygienou docela na štíru. Profesionálnímu tatérovi sice musí zákazník zaplatit více, na druhou stranu takto nic neriskuje.

Péče po

Jelikož je tetování po svém dokončení velice citlivé, je nezbytné ho chránit před přímým slunečním zářením i vodou.

Proto se doporučuje pár týdnů mít exponované místo důkladně zakryté nejen během sprchování, ale i při běžném fungování. Rovněž se doporučuje potírat tetování krémy typu indulona.