Šperk jako dárek? Správná volba!

Ideálním dárkem pro ženu je parfém, nebo šperk. Jeho výběr ale už může být oříškem, který vám pomůžeme rozlousknout.

K tomu, abyste ženě koupili šperk, který ji potěší a bude ho nosit, je zapotřebí znát její vkus. A ten poznáte především podle šperků, které již nosí. Má ráda šperky drobné, nenápadné, nebo spíše mohutnější až extravagantní? Libuje si ve zlatě, stříbře, perlách, drahých kamenech, nebo se spokojí s ocelí či bižuterií? Nemyslete si, i obyčejný řetízek či náramek, bez něhož vaše vyvolená, nedá ani ránu, o ní mnohé prozradí. A vás nasměruje.

Jaké šperky darovat?

Nejvhodnější je darovat náramky, náušnice, náhrdelníky a řetízky. O něco méně prstýnky, které je přeci jen vhodné osobně vyzkoušet. I když i tento problém má své řešení. Stačí si ze šperkovnice přítelkyně či manželky na nákup vzít jeden prstýnek, který poslouží jako ukázkový model. Takto se běžně nakupují zásnubní prsteny.

Vybíráme náušnice

Jedním z nejvíce univerzálních dárků jsou náušnice. Při jejich výběru je vhodné spolu se vkusem obdarované vycházet také z délky jejích vlasů a tvaru obličeje. A také příležitosti, k níž je bude nosit. Náušnice mohou být kruhové, peckové a visací. Velmi elegantní jsou stříbrné náušnice visací, které na ženě vypadají velmi romanticky. Minimalistické naopak jsou náušnice peckové, ať již s kamínkem nebo výraznější dekorací z drahého kamene. Zajímavě na ženách vypadají i náušnice kruhové.

Sety s pravými perlami

Každou ženu určitě potěší set s pravými růžovými perlami, tedy náhrdelník, náramek a náušnice z růžových perel. To už je sice o něco dražší dárek, jehož hodnota ovšem neklesá. Pokud si chcete být jisti, že za své peníze kupujete skutečně pravé perly, kupte šperk s certifikátem. Ty ke svým produktům automaticky přikládá například e-shop Tiniana.cz.