Plast je pro přepravky ideální

Převézt zboží z Hongkongu třeba do Kodaně nejenže trvá dlouho, ale jedná se i o docela logistický oříšek.

Aby vše šlo podle plánu, musí se každý krok detailně naplánovat. Hodně v tomto ohledu pomáhají plastové přepravky, které dokáží zboží udržovat po celou dobu přepravy v dokonalém bezpečí.

Kvalita je zásadní

Plast je stále mnoha laiky brán jako něco podřadného, ale v tomto ohledu se hodně mýlí. Naopak se jedná o vysoce houževnatou surovinu, která dokáže odolat nejen vodnímu živlu, ale třeba i mechanickému poškození.

Samozřejmě ani plast nevydrží všechno, mohou ho poškodit mnohé kyseliny, na druhou stranu je vůči celé řadě žíravých látek absolutně imunní.

Snadno se čistí

Další výhodou plastových europřepravek je rovněž snadné čištění. Zdá se to jako banalita, avšak jedná se o velice zásadní vlastnost. Přepravku lze umýt pouze tlakovou vodou a saponátem, a sice během pár chvilek. Materiály typu dřevo na tom zase tak dobře nejsou. Respektive je člověk dokáže vyčistit, ovšem nikoliv dokonale.

Dřevo má totiž póry, kde se uchovávají různé pachy. V dřevěných krabicích je tak potřeba vždy převážet jen jeden druh zboží, jinak může dojít k předání pachu z jedné komodity na druhou, což není z pochopitelných důvodů příliš žádoucí.

Plastové přepravky jsou na tom mnohem lépe. Jakmile se důkladně omyjí, zůstane jen neutrální vůně. Proto je možné v jedné přepravce skladovat v pondělí rohlíky a další den třeba ananas.

Nízká hmotnost

Další nepopíratelnou výhodou plastu je nízká hmotnost. I proto se z něj produkují například i popelnice, se kterými je potřeba často manipulovat, tudíž musí být co možná nejlehčí.

To samozřejmě platí i pro přepravky. Ty je sice většinou možné přemisťovat po skladech ještěrkami a v obchodech pak speciálními vozíky, nicméně nezřídka je nutné je přenášet ručně. A v takových případech je každý gram navíc přítěží.