Kojení už nemusí být nepříjemné

Nakrmit novorozence se zdá být docela lehký úkol, stačí ho přeci jen přitisknout k prsu a on už se obslouží sám. Ne vždy je to ale tak jednoduché.

Často mají matky s kojením velké problémy. Hlavní příčinou je bolest, kterou jsou nuceny během celého procesu zažívat.

Tento problém je hodně rozšířen

Traduje se, že tento druh potíží postihuje pouze prvorodičky a zkušené maminky s několika dětmi žádné potíže během kojení nezažívají. Tahle tvrzení se rozhodně nezakládají na pravdě.

Existuje spousta žen, které za sebou mají již jeden a více porodů, a které i přesto trpí na bolavé bradavky po krmení, a to i když v minulosti tento druh potíží vůbec neměly.

Některé ženy mohou mít po porodu příliš přecitlivělé bradavky, jiné třeba sužují neurologické potíže, jež se projevují třeba právě takto. Příčin může být nejspíš daleko víc. Otázka je, co s tím?

Vhodná poloha

Samozřejmě zde existuje možnost odsávat mléko do lahví a z nich následně dítka krmit. Ne vždy je tato alternativa brána u matek jako schůdná. V takových případech je určitě vhodné zkusit jiné polohy při kojení.

Existuje více postupů, jak správně přiložit dítě k prsu, a některý z nich by mohly bolestivost bradavek snížit na minimum. Pokud ani toto nepomůže, je možné zkusit dokonce i analgetika.

Hojivé náplasti fungují vždy

Bolavé bradavky dokáží analgetika skutečně uklidnit. Nesmí se ovšem jednat o klasické prášky, nýbrž o lokální krémy. A ani v takovém případě není vhodné sáhnout po čemkoliv. Ideální je zvolit některé z osvědčených přírodních léčiv. Vhodné jsou kupříkladu náplasti Multi-Mam Compresses.

Hlavní léčivou složkou je v tomto případě gel, jenž se skládá pouze z přírodních látek, které působí na přiloženém místě. Zatímco běžná analgetika se nesmí dítěti dostat do organismu, naturální léčiva obsažená v náplastech jsou pro něj neškodná.