Kdy se nevyplatí ČOV na klíč?

Největší nevýhodu ČOV na klíč představuje bezesporu vyšší cena v porovnání s realizací svépomocí. Vzhledem k tomu, že celý proces realizace domácí čistírny sestává z relativně nesourodých činností, jako je projekt, vyřízení povolení, výkopové práce a instalace ČOV, ztrácíte možnost vyjednat si lepší cenu na dílčích dodávkách. Při koupi domovní čistírny odpadních vod na klíč vám nezbývá nic jiného, než akceptovat stanovenou cenu.

Nevýhodou je také omezený výběr dodavatelů této služby. Ne každý výrobce, potažmo prodejce, vám dokáže nabídnout kompletní realizaci čistírny na klíč. Konkurence v tomto oboru proto není nijak vysoká, což opět přispívá k vyšším cenám, které si dodavatelé stanovují.

Realizace na klíč se může zkomplikovat také v případě, že chcete přečištěnou vodu akumulovat v retenční nádrži, na jejíž pořízení byste rádi využili dotaci – takzvanou Dešťovku. Narazit totiž můžete na to, že služba na klíč tuto položku vůbec nezahrnuje a vám pak stejně nezbyde nic jiného, než sami poptat dalšího zprostředkovatele, který vám dotaci zařídí.

Kdy se do ČOV na klíč nevyplatí investovat?

Z vlastní zkušenosti víme, že se můžete nacházet v situaci, kdy pro vás čistička odpadních vod na klíč není ideálním řešením. A to například v momentě, kdy již máte na pozemku vybudovanou infrastrukturu pro odpadní vody. Co si pod tím představit? Naši klienti se často rozhodnou přebudovat starý a již nevyhovující septik na domácí čističku odpadních vod, což zcela jistě zvládnou svépomocí, aniž by kvůli tomu bylo nutné oslovovat dodavatele služby na klíč.

Pokračování článku si přečtěte na blogu ČOV bez úřadů