Investujte do fyzického investičního zlata. Pohlídejte si ale cenu

V současné době je o investiční drahé kovy obrovský zájem, ostatně není se čemu divit, protože poskytují stabilitu během nestabilního období. Dále pomáhají chránit našetřené peněžní prostředky před inflací a představují nejvýkonnější třídu aktiv, a to hned po nemovitostech. Investiční kovy si navíc udržují svou hodnotu, a tím chrání vaši budoucnost.

Bohužel, slovenská ani česká mincovna nevyrábí zlaté cihličky, a proto je potřeba poohlédnout se po nabídky zahraničních rafinérií. Tuzemský trh nabízí především slitky od švýcarských rafinérií, ovšem je potřeba si hlídat cenu u jednotlivých prodejců. Cena jednoho slitku totiž může být u různých prodejců odlišná až o deset procent. Proč se investiční zlato vyplatí?

Stabilita při volatilitě

Jestliže máte obavy z volatility akciového trhu, potom nejste sami. Extrémní vzestupy a pády akciového trhu často vedou investory k bezpečným aktivům, jako je právě zlato. Historicky má trh s drahými kovy inverzní vztah k akciovému trhu, což znamená, že když akcie rostou, cena zlata klesá a naopak.

Chraňte své investice

V první řadě má investiční zlato tu výhodu, že chrání vaše investice. Období ekonomických, měnových a geopolitických krizí může portfolio poškodit. Drahé kovy však představují obranný nástroj proti nejistotě.

Znalým v tomto oboru jistě něco říká žádná slovenská mincovna, která vyrábí oběhové i pamětní mince pro Slovenskou národní banku. Češi platí při nákupu zlatých slitků více než třeba Němci nebo Rakušané, a proto byste si měli dávat pozor na ceny. Rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším prodejcem je až deset procent. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ dodává Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.