Kdo chce vypadat skvěle a zároveň se tak i cítit, pouze s kosmetikou si nevystačí. Je potřeba zdravě jíst a také se pravidelně hýbat. Nicméně i tak může kosmetika hrát v našich životech poměrně velkou roli. Zdravý životní styl nám totiž vrásky ani pupínky nevyhladí.
Proč je bio lepší?
Pro zaretušování drobných kožních nesrovnalostí na tváři i jinde je klasická kosmetika ideální. Žel se mimo jiné vyznačuje i poměrně velkým obsahem syntetických látek, jež jsou často problematické. Ty nejsou v kosmetických preparátech jen pro srandu králíkům.
Slouží hlavně ke zlepšení barvy produktu a zároveň se podílí i na jeho trvanlivosti. Asi nikoho nepřekvapí, že tyto látky mají i nějaké vedlejší účinky.
Klasická kosmetika má mnohem horší schopnost kožního vstřebávání než bio alternativa. A mohou za to právě výše zmíněná syntetika. Ta navíc mohou pokožku i dráždit, což se děje hlavně u levnějších výrobků, kde se využívá větší podíl syntetické chemie na úkor přírodních látek.
Biokosmetika je naopak tvořena pouze naturálními složkami a skládá se tak víceméně jen z kombinace bylinkových extraktů a různých olejů. Naprostá většina z těchto surovin se běžně neřadí mezi alergeny, nicméně i přesto při jejich používání mohou mít těžcí alergici reakci. Je tedy dobré se této situaci vyhnout. Stačí si jen pročíst složení výrobku.
Funguje déle
I když se biokosmetika neřadí mezi léčiva, mírné léčivé účinky skutečně má. Na rozdíl od klasiky neslibuje takřka okamžitý efekt. Biokosmetika má sice pomalý nástup, avšak dlouhodobější benefity. Pokožka se díky přírodním přípravkům postupně hojí a zlepšuje, což má samozřejmě také vliv na její vizuální vlastnosti.
Obecně řečeno, kdo chce zakrýt jednou za čas pár uhříků a nevadí mu riskovat případné podráždění kůže, klidně může sáhnout po tradiční kosmetice. Lidé, kteří naopak preferují trvalejší účinky, obvykle preferují biokosmetiku.
Zanechte odpověď